Vystupoval ze sanitky, utíkal lékařům, nakonec dostal troje pouta

Pardubice – Práci v terénu nemají lehkou ani záchranáři. Posádka sanitky se na strážníky ve středu večer obrátila s ne zcela obvyklou žádostí. Při ošetřování přišli ve Štrossově ulici o pacienta. Aby nedošlo k omylu. Nešlo o ztrátu pacienta ve smyslu úmrtí. Šlo o nalezení pacienta.

Ošetřovaný 24letý muž zraněný při rvačce totiž odstrčil záchranáře, utekl ze sanitky a ztratil se do noci. Strážníci se tedy vydali hledat muže s rozbitým obličejem. Netrvalo dlouho a skvrny od krve a opuchlý nos připoutaly pozornost hlídky k jejich nositeli v Bubeníkově ulici. Se strážníky si proto dal krátkou zdravotní procházku zpět k sanitnímu vozidlu a vzhledem k předchozím zkušenostem jej hlídka doprovázela i na cestě do nemocnice. To se ukázalo jako prozíravý tah, protože tento pacient se pokoušel o předčasné vystoupení z vozidla podruhé.

Tentokrát už mu v tom zabránil strážník. Společnými silami se podařilo muže konečně dopravit až do nemocnice a na vyšetřovací lůžko. I tady ovšem trpěl stejnými nápady jako v sanitce a pokoušel se odejít a odstrkovat zdravotníky. Tentokrát strážníci museli zasáhnout důrazněji a dotyčného zdravotníkům nejen přidržet, ale doslova důkladně ukotvit. Mladý muž tak záhy vypadal jak harémová tanečnice, protože strážníci speciálními náramky ozdobili nejen jeho zápěstí, ale i oba kotníky. Toto důkladné sešněrování spolu s přítomností hlídky pak konečně zajistilo potřebný klid k provedení nutného ošetření. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice