Vzdělání proti teroru…

Pardubice – V současnosti jsme svědky něčeho, co si jen málo kdo v Evropě dovedl představit. Po desítkách klidných let zní Evropou opět výbuchy válečné vřavy. Válka na Ukrajině opět rozdělila svět a společnost na „my a oni". Právě nyní bychom si měli uvědomit význam hodnot, jako mír, svoboda, lidství, sounáležitost. Zároveň skloňujeme pojmy, jako lidská práva, zločiny proti lidskosti, válečné zločiny. Známe však jejich význam?

V návaznosti na dění, které probíhá pár stovek kilometrů od našich hranic, nabízí Památník Zámeček edukační program pro širokou veřejnost. O víkendu 5. a 6. března od 14:00 se přijďte seznámit do Památníku s interaktivním programem „Lidská práva", který se stal velice aktuálním. Edukační program pořádaný zdarma je určený pro děti od 10 let.

„Památník Zámeček připomíná hrdiny, kteří položili své životy za svobodu a demokracii v boji proti zrůdnému režimu, který tyto hodnoty pošlapával. Právě nyní je nutné chápat, jaké jsou následky takových režimů, bohužel i ve 21. století. Vnímáme, že musíme udělat vše, co můžeme, abychom odsoudili bezprecedentní agresi, a především podpořili všechny ty, kteří takovéto agresi vzdorují. S nebývalou naléhavostí dostává nový rozměr heslo původně věnované pardubickým hrdinům: VAŠE SMRT – NAŠE SVOBODA"

Viktor Janák, ředitel Památníku Zámeček

Na podporu Ukrajiny jsme se rozhodli uspořádat pro veřejnost benefiční lektorovaný edukační program „Lidská práva". Tento program je zaměřen na představení pojmu „lidská práva", Základní listiny práv a svobod, představuje československého právníka a generála Bohumila Ečera, který po druhé světové válce definoval pojem „zločiny proti lidskosti". Program zasazuje tyto pojmy do kontextu historických událostí i současného světového dění
– v dnešních dnech tolik naléhavého.

Edukační program „Lidská práva" pro veřejnost proběhne v sobotu a v neděli 5. a 6. března 2022 v Památníku Zámeček v Pardubicích vždy od 14.00.

Zúčastnit se programu a přispět na humanitární pomoc pro Ukrajinu může každý!
Uspořádání tohoto programu pro veřejnost je benefiční a veškerý výtěžek bude využit na zajištění humanitární pomoci pro postižené obyvatele Ukrajiny.

Pro omezenou kapacitu programu doporučujeme zájemcům se předem registrovat na kubelkova@zamecek-memorial.cz.

Zdroj a foto: Památník Zámeček / Zámeček Memorial