Nemocnice Pardubického kraje odeslala na Ukrajinu první zásilku s pomocí…

Pardubice – Injekční jehly, dezinfekce, jednorázové oblečení a návleky, vyšetřovací a operační rukavice nebo třeba náplasti na rány. Nemocnice Pardubického kraje odeslala ve čtvrtek na Ukrajinu první zásilku humanitární pomoci.

Více než čtyři desítky palet se zdravotnickým materiálem ze skladů všech pěti zdravotnických zařízení v hodnotě více než tří milionů korun byly převezeny do krajského centrálního skladu humanitární pomoci v České Třebové. Odtud materiál pokračoval do humanitárního centra v Užhorodu a dál na potřebná místa.

Aby byla pomoc účelná a efektivní, spolupracuje na ní Nemocnice Pardubického kraje s Pardubickým krajem na základě požadavků ze strany Ukrajiny. Kromě toho je NPK v kontaktu i s Českým červeným křížem, se kterým koordinuje mimo jiné například individuální dobrovolnou pomoc ze strany zaměstnanců.

Celá situace na Ukrajině se nás dotýká, a to nejen proto, že mezi našimi kolegy je více než šest desítek těch, kteří pochází z Ukrajiny," říká ředitel pro provozně-ekonomický segment a místopředseda představenstva Hynek Rais. „Podle seznamů, které si vydefinovala ukrajinská strana, jsme dle možností našich nemocnic a samozřejmě s vědomím, abychom neohrozili jejich chod, vyčlenili zdravotnický materiál, který již opustil naše sklady," dodal Hynek Rais s tím, že další pomoc je plánována.

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje