Výstavba cyklostezky Hradubická labská může pokračovat

Pardubicko – Pardubičtí zastupitelé se rozhodli podpořit výstavbu cyklostezky Hradec Králové – Pardubice: Stezka mechu a perníku a odsouhlasili návratnou finanční výpomoc dobrovolnému svazku obcí Hradubická Labská (DSO HL). Díky této peněžité pomoci bude možné zahájit výstavbu dvou významných úseků této trasy. Celkově Pardubice na tento projekt uvolnily částku 5,5 milionu korun. 

„Velmi mě těší, že jsme s krajem našli shodu na návratnou finanční výpomoc dobrovolnému svazku obcí, který nyní může použít peníze od města a Pardubického kraje na předfinancování dotace a zahájit výstavbu úseků Dříteč – Němčice a Němčice – Kunětická hora ještě v tomto roce. Svazek by si s ohledem na velikost obcí a jejich finanční možnosti nemohl z vlastních prostředků předfinancování dovolit. Peníze města budou uvolněny při kladném rozhodnutí o dotaci z ministerstva a poskytnuté finanční prostředky budou do městského rozpočtu navráceny poté, jakmile svazek obdrží dotační prostředky ze státního rozpočtu a programu IROP," podotýká náměstek pro rozpočet Jakub Rychtecký s tím, že peníze by město mělo mít zpět do 30. dubna 2024.

Cyklisté na dokončení cyklostezky čekají již dlouhou dobu. „Projekt se táhne zhruba deset let. Trasa je hotová po Kunětickou horu, kde je však přerušena a kde chybí propojení s Němčicemi a následně s Dřítčí. Už zbývá opravdu malý kousek, aby mohli cyklisté využívat trasu v celé délce. Obě zastupitelstva, jak to městské, tak to krajské, již finanční podporu odsouhlasily, takže svazek nyní může pokračovat v dokončení cyklostezky, která jistě všem sportovcům přijde vhod a určitě napomůže také rozvoji cestovního ruchu v Pardubicích a okolí," dodává náměstek pro cestovní ruch René Živný.

Autor: Iveta Koubková
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ
Zdroj: Magistrát města Pardubic