VIDEO: Zdrogovaný v kradeném autě ujížděl policistům

Pardubice – Několik policejních hlídek pronásledovalo ujíždějící vozidlo. Řidič se po nárazu do sloupu snažil z místa utéct, ovšem marně. 

Celý příběh začal v noci na úterý v Rakousku, kde bylo ukradené vozidlo značky Audi a po kterém tamní policie vyhlásila pátrání. Dostupné indicie vedly k tomu, že kradený vůz by mohl směřovat do České republiky. Operační důstojník proto informace o krádeži předal policistům v Pardubickém kraji.

Kolem půl deváté ráno si policisté z oddělení hlídkové služby Chrudim na silnici I/37 ve směru z Chrudimi na Pardubice všimli vozidla, které odpovídalo popisu. O této skutečnosti okamžitě informovali operačního důstojníka a ostatní hlídky v okolí. Ve chvíli, kdy policisté vyhodnotili vhodnou situaci, rozhodli se za použití majáků vozidlo zastavit. Na světelné znamení společně s nápisem STOP nejprve řidič zareagoval bržděním, během okamžiku se ale rozjel a začal ujíždět směrem k Paramu. Tam již byla připravená další hlídka policistů, která k zastavení vozidla použila zastavovací pás. Ujíždějící řidič ho svým vozidlem přejel, ale v jízdě pokračoval dál i přesto, že v jednom okamžiku ohrozil zasahujícího policistu. V tu chvíli už za ním jelo několik policejních hlídek. Po zběsilé jízdě po ulici Teplého muž s odcizeným vozidlem nezvládl řízení a havaroval do sloupu. Po nárazu se dal řidič okamžitě na útěk. V tomto okamžiku ho začali pronásledovat řidiči z okolních civilních vozidel a během několika vteřin na místo dojeli i policisté. Díky pozornosti spoluobčanů, kteří policistům ukazovali, kudy měl řidič běžet, se společnými silami podařilo řidiče zadržet.

Jednačtyřicetiletý cizinec se na místě podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. Orientační test na drogy vyšel pozitivní, a to na amfetamin/metamfetamin a THC. Za asistence policie byl muž vozidlem záchranné služby převezen do nemocnice na vyšetření. Poté ho policisté eskortovali na policejní služebnu k dalším úkonům.

Pardubičtí kriminalisté nyní pracují s verzí, že zadržený cizinec byl pouze takzvaným převozníkem kradeného vozu. U sebe měl navíc platební kartu skutečného majitele vozu. Kriminalisté proto muže obvinili ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě, legalizace výnosů z trestné činnosti a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě pravomocného odsouzení hrozí cizinci trest odnětí svobody až na šest let.

Autor: por. Mgr. Dita Holečková – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR