Stavba terminálu u pardubické univerzity finišuje

Pardubice – Dělníci pracující na výstavbě terminálu u Univerzity Pardubice již mají většinu prací v západní části terminálu dokončenou. Východní část ještě čeká položení střešního pláště, v obou částech pak finišuje dláždění přístupových komunikací. Práce v hodnotě přes 30 milionů korun by přitom měly být hotovy během června 2023.

„Vzhledem k tomu, že původní zastávka u univerzity sloužila nejen pro potřeby pardubické městské hromadné dopravy, ale také linek regionální autobusové dopravy, rozhodli jsme se tyto zastávky upravit tak, abychom je kapacitně rozšířili a doplnili o další mobiliář. Vzniklá nástupní plocha, která bude větší než ta původní, bude po celé délce zálivu zastřešena, celý prostor terminálu bude navíc doplněn lavičkami, koši na odpadky a také stojany na kola. V současné době je dokončena nosná konstrukce a střešní plášť západní části terminálu a dělníci zde pracují na montáži podhledových kazet a osvětlení. Co se východní části týče, zde stavbaři montují ocelovou konstrukci zastřešení a dále v rámci celého terminálu probíhá příprava obrub a dláždění přístupových komunikací," informuje o průběhu stavby náměstek pro dopravu Jan Hrabal s tím, že na straně blíže k sídlišti Polabiny byla vybudována cyklostezka, díky níž chce město předejít kolizím cyklistů s chodci.

Cena za stavební práce dosahuje výše necelých 31 milionů korun včetně DPH. „Stejně jako v případě realizace Terminálu B, i u Terminálu Univerzita jsme byli úspěšní s žádostí o dotaci, kterou město bude čerpat prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Evropské dotace přitom pokryjí náklady ve výši přes 18 milionů korun," podotýká primátor Pardubic Jan Nadrchal. 

Autor: Iveta Koubková
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic