Východočeské divadlo Pardubice zve na poslední reprízy Tří veteránů na Kunětické hoře

Pardubice – Se stávající sezónou se herci Východočeského divadla rozloučí třemi plenérovými reprízami Tří veteránů na vyhlídce Kunětické hory, které zde odehrají od čtvrtka 7. do soboty 9. července od 20.30 hodin. V rámci prázdninové akce jsou vstupenky pro děti a studenty mimořádně s 30% slevou.

Výpravnou pohádku pro celou rodinu podle kultovního českého filmu v rondelu pod hradem inscenoval režisér Petr Novotný, jenž titulní role svěřil Tomáši Lněničkovi, Martinu Mejzlíkovi a Alexandru Postlerovi. Zábavný příběh tří vysloužilých vojáků, kteří se zapletou do světa kouzel a jejich povahy a pocit moci je svedou proti sobě, vznikl na motivy pohádky z knihy Fimfárum Jana Wericha. Na filmové plátno ho přenesl režisér Oldřich Lipský, jenž napsal scénář spolu se Zdeňkem Svěrákem, z něhož vycházel právě Petr Novotný. Nesmrtelnou hudbu složil Jaroslav Uhlíř, jehož hit „Není nutno…" si spolu s herci mohou diváci zanotovat i na Kunětické hoře.

J. Werich – Z. Svěrák – O. Lipský – P. Abraham / TŘI VETERÁNI
« z 19 »

Po posledních představeních Tří veteránů nastanou divadelní prázdniny, během nichž čeká zázemí divadla tradiční generální úklid, malování vybraných prostor, nutné opravy… Svou 113. sezónu pak Východočeské divadlo zahájí ve čtvrtek 1. září, kdy v Městském divadle uvede čerstvou novinku v repertoáru, muzikálovou komedii Pekařova žena. Ostatní zářijové termíny jsou již také uveřejněny na webových stránkách divadla www.vcd.cz, kde je možné během léta vstupenky také online zakoupit. Osobně jsou vstupenky v průběhu prázdninového uzavření předprodeje k dostání v Turistickém informačním centru pod Zelenou bránou.

Autor: Radek Smetana
Zdroj a foto: Východočeské divadlo Pardubice