Víkend ve stylu Liquére! Podnapilé osoby si vyzvedávali rodiče a ti odrostlejší jeli na záchytku…

Pardubice – Sice se říká, že nejlepší a nejvtipnější historky jsou ty, u kterých se pilo, ale ne vždy to platí. Náš víkendový výčet to potvrzuje.

Páteční večer nedopadl nejlépe pro dívku (14), která popíjela se svými staršími kamarády. Hlídka na skupinku osob přišla náhodou, při kontrole objektu, který byl napojený na pult centrální ochrany. Takže kromě objektu, zkontrolovali strážníci i onu partičku, přičemž dechová zkouška u nezletilé dívky odhalila, že má v dechu 1,25 promile alkoholu. Na místo tak byl přivolaný jeden z rodičů, který si dceru odvedl domů.

O něco hůř dopadl patnáctiletý chlapec, ke kterému hlídka musela přivolat i záchranku. Mladík neustále zvracel, dávil se a projevovaly se u něj úzkostné stavy. Záchranářům se nakonec podařilo mladíka stabilizovat, takže mohl být předán rodičům do domácí péče. Oba případy alkoholových eskapád budou mít ještě dohru na sociálce, kterou strážníci v případě nezletilých i mladistvých vždy informují.

Tím ale příběhy nasáklé špiritusem nekončí. Ona známá hláška Kačaby z filmu pro pamětníky: „Toníku, nepij mi tu kořalku! Víš, že pak děláš psí kusy!", by skvěle pasovala i na aktéry dalších případů.

V sobotu přijeli strážníci krotit zákazníka do jednoho z pardubických hypermarketů. Muž tam řádil jak uragán a vedle vulgarit na adresu ostrahy to navíc schytaly i reklamní poutače, které rozkopal. Jedenačtyřicetiletý vztekloun pod vlivem alkoholu nepolevil ani v přítomnosti hlídky a hodlal svou agresivitu stupňovat i přes zákonné výzvy, které na místě padly. Opilý zákazník nakonec skončil v poutech a svou agresivní opici jel krotit na záchytku.

O několik hodin později skončil v tomto zdravotnickém zařízení i Bulhar (49), který byl sprostý na hosty i obsluhu v jednom nonstop baru. Dechová zkouška potvrdila necelé tři promile, a protože hrubián neovládal svoje jednání a už vůbec celkovou koordinaci, byl převezen na záchytku. Každý, kdo zde zakončí svou cestu z mejdanu, vyfasuje hned dva účty – jeden za nocleh a také pokutu za porušení veřejného pořádku. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice