Včerejší nálezy v Pardubicích: pět tisíc korun, chytré hodinky i dvě hledané osoby

Pardubice – Děkujeme poctivým nálezcům. Včera se na strážníky obrátili hned dva. Nejdříve sedmadvacetiletá žena, která našla v bankomatu hotovost ve výši pět tisíc korun. Zapomnětlivý majitel si chybějící hotovosti všiml během chvilky.

Na městskou policii zavolal v okamžiku, kdy převzatou hotovost vezli strážníci na služebnu k evidenci. Když muž zjistil, že jeho částka není nenávratně ztracená, ulevilo se mu. Strážníkům poté dodal důkazy: výpis z bankovní aplikace i komunikaci s bankou, kdy ztrátu hlásil. Peníze tak skončily u svého majitele.

Co nám ale aktuálně na služebně přebývá, jsou chytré hodinky, které ležely opuštěné v ulici Pod Vinicí. Jako všechny zpracované nálezy nyní budou pár dní k vyzvednutí na služebně v Pernerově ulici, poté je předáme na oddělení ztrát a nálezů Magistrátu města Pardubic.   

Do výčtu nálezů můžeme zahrnout i dva muže, které strážníci našli, i přesto, že po tom ani jeden z chlapíků netoužil. Protože se jednalo o osoby hledané Policií ČR, muže  jim strážníci předali. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice