Cena tepla z Opatovic pomůže s narůstajícím rodinným rozpočtem

Pardubicko – Každá domácnost v našem městě dnes řeší zdražování a nárůst cen snad ve všech oblastech běžného života. Nejvíce se rodinné finance přesunují do energií a služeb, bez kterých se normální život jednoduše neobejde. 

A právě v této době drahých energií musí rodiny, i přes vládní zastropování cen, pečlivě počítat své výdaje. Výhodu má většina obyvatel našeho města, napojených na teplo z opatovické elektrárny. Nové ceny za teplo rozhodně rodinné rozpočty nezatíží tolik, jako skokově navýšené náklady za ostatní energie a služby, se kterými musí lidé začít počítat. Cena za tepelnou energii z opatovické elektrárny pro rok 2023 je stanovena na 627,20 Korun za GJ včetně DPH. Běžná rodina si tak měsíčně, oproti minulému roku, připlatí pouze o přibližných 60 Korun. Příznivá suma, jež se dnes hravě vyrovná dobrému šálku kávy.

„Vnímáme, že výdaje za energie jsou v dnešní době pro mnohé rodiny klíčové a zásadně ovlivňují životní úroveň. Věříme, že naši zákazníci ocení příznivou cenu za naše teplo jako pomoc při zmírňování dopadů v této finančně náročné době," říká Romana Zadrobílková, ředitelka Elektráren Opatovice, a.s.. Vedle všech dalších, nesporných výhod, jež přináší napojení na dálkové vytápění, je dnes cena opravdu tou nejzásadnější.

„V aktuálním novoročním porovnání cen s ostatními městy, která využívají teplo z tepláren, jsou Pardubice se svou nízkou cenou na druhém místě v rámci celé České republiky. Pro naše zákazníky jsme připraveni plnit i nadále roli stabilního výrobce a dodavatele tepelné energie a zůstat jistotou, na kterou se mohou vždy spolehnout ," dodává Karel Čipera, ředitel společnosti EOP Distribuce, a.s., která zajišťuje prodej a dodávky tepla z opatovické elektrárny.

Autor: Hana Počtová
Zdroj a foto: Elektrárny Opatovice