V Ostřešanech vybudovali multifunkční hřiště a relaxační zónu

Pardubicko – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil ve čtvrtek dopoledne obec Ostřešany nedaleko Pardubic. Se starostou Josefem Vodrážkou si prohlédl nově vybudované multifunkční hřiště a prošel si relaxační zónu u rybníků. Řeč byla také o rekonstrukci silnice III/34030, která prochází obcí od Dražkovic směrem na Tuněchody a je mnoha řidiči využívána při cestách od Pardubic směrem na Hrochův Týnec a Vysoké Mýto.

„Starosta Ostřešan Josef Vodrážka patří mezi dlouho sloužící starosty. To mu však rozhodně neubírá na aktivitě a práci pro obec. V letošním roce v Ostřešanech dokončili multifunkční hřiště s osvětlením v areálu základní školy, které vyšlo na částku přesahující pět milionů korun. Čtyři miliony se podařilo obci získat z dotace Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Hřiště bude sloužit nejen pro hodiny tělesné výchovy, ale také široké veřejnosti," uvedl hejtman Martin Netolický. Ten si prošel také relaxační zónu u rybníků, na jejíž budování obec čerpá dotace z krajského Programu obnovy venkova.

Kraj připravuje opravu silnice na Tuněchody

Velkým tématem pro obec je rekonstrukce silnice III/34030, která prochází obcí od Dražkovic až po Tuněchody. „Rozpočet na rekonstrukci celé silnice z kraje Ostřešan na Tuněchody včetně průtahu obcí vychází řádově na 80 až 100 milionů korun, protože se jedná o komunikaci bez takzvaného kufru, což má samozřejmě vliv na cenu celé rekonstrukce, protože právě kufr bude nutné udělat, aby se prodloužila životnost komunikace. V příštím roce bychom chtěli, pokud to finanční situace kraje dovolí, začít opravovat část z kraje obce od Dražkovic směrem na křižovatku se silnicí na Pardubice, která je problematická z hlediska bezpečnosti. Proto obec podala žádost na Státní fond dopravní infrastruktury na vybudování semaforů. Optimální stav by byl spojit obě investice v jednom čase," řekl hejtman Netolický.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj