V Globusu Pardubice probíhá charitativní prodej vánočky

Pardubice – Pojďte s námi spojit to, co máme všichni rádi – poctivou vánočku a dobrý úmysl. Až do Štědrého dne věnuje Globus Pardubice 25 Kč z každé prodané Máslové vánočky de luxe na podporu Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ. Kupte si máslovou vánočku od pekařů z Globusu, pochutnáte si a podpoříte dobrou věc. Protože dobré skutky k Vánocům patří.

Každý hypermarket Globus má ve svém regionu organizace, se kterými spolupracuje a podporuje je. Pardubický Globus po ukončení tradiční akce Strom splněných přání přichází s další charitativní aktivitou. Tentokrát prodejem limitované speciální Máslové vánočky de luxe 1000 g podpoří školu SVÍTÁNÍ. Částka poputuje na vybavení učeben pro děti s hendikepem. 

"Škola SVÍTÁNÍ poskytuje dětem, mládeži i dospělým se speciálními vzdělávacími potřebami vzdělání a další služby k rozvoji jejich osobnosti a zapojení do běžného života na základě jejich individuálních potřeb a možností."

Stačí, když v období od 14.12. do 24.12.2022 zakoupíte v Café Globus nebo v oddělení Pekařství uvnitř hypermarketu či v prodejně Globus Fresh Dubina Máslovou vánočku de Luxe 1000 g na váš vánoční stůl nebo třeba jako dárek kolegům či někomu blízkému. Globus Pardubice totiž z prodeje každé této vánočky přispěje částkou 25 Kč na činnost uvedené organizace.

Ručně pletená Máslová vánočka de luxe z devíti pramenů je dokonalou symfonií poctivého přístupu a pekařského umění.

Vánoce musí vonět. Pekařství je nejvoňavější část hypermarketů Globus a před Vánoci to platí dvojnásob. Pekaři a cukráři mají plno práce, to už k předvánoční výrobě patří. V plánu totiž mají do vánočních svátků připravit 180 tisíc nadýchaných vánoček plných másla, s rozinkami a mandlemi nebo bez nich a dále vyrobit 10 tun máslových vánočních těst a 8 tun vánočního máslového cukroví. Kvalita je tu ale pořád na prvním místě.

Vánočka je pečivem, které symbolizuje rodinné svátky a které má na českých stolech neochvějné místo. Jde vedle cukroví o hlavní sladkou sváteční pochoutku. Vznikla před staletími pro sváteční tabuli jako sladká varianta chleba. Její kynutí mělo symbolizovat více štěstí a hojnosti, stejně tak i pletení pramenů mělo pro lidi svůj význam. Dnes se nejčastěji pletou vánočky ze šesti pramenů, ale jsou i výjimky, které ctí prastaré zvyky. „Vedle vánočky ze šesti pramenů pleteme i větší, z devíti pramenů, což umí jen skutečně zruční pekaři," říká Pavel Meduna, šéf pekařství Globus. Spodní čtyři prameny jsou tím základním pro život – zemí, sluncem, vodou a vzduchem, prostřední prameny znázorňují spojení rozumu, citu a vůle a vrchní je láska a vědění. Její tvar má připomínat dítě v peřince a bývalo oslavou nového života. Kdysi se vánočce říkávalo calta, húska, štědrovka nebo štědrovnice.

Máslová vánočka de luxe z Globusu Pardubice vás o Vánocích potěší dvojnásobně, svojí výbornou chutí a dobrým pocitem z podpory těch, kteří to potřebují. Děkujeme, že s námi pomáháte a těšíme se na vaši návštěvu. Váš Globus.

Hypermarket Globus Pardubice, Poděbradská 293, 530 09 Pardubice, www.globus.cz 
Globus Fresh, Centrum Dubina, Jana Zajíce 982/75, Pardubice

Zdroj a foto: Globus Pardubice