U kotlíkových dotací byl velký zájem o tepelná čerpadla

KRAJ – Poslední srpnový den ukončil Pardubický kraj stejně jako ostatní kraje ČR příjem žádostí o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti.

"Náš kraj přijal 832 žádostí s požadovanou částkou 122,9 mil. Kč, přičemž připraveno bylo 171 mil. Kč.  Největší zájem měli žadatelé ukončené výzvy v našem kraji o pořízení tepelného čerpadla (46 %), dále o kotel na biomasu (41 %) a nejmenší zájem byl o kondenzovaný plynový kotel (13 %)," informoval radní pro regionální rozvoj Ladislav Valtr.

Přijaté žádosti budou nyní kontrolovány a v případě nedostatků budou žadatelé telefonicky kontaktováni s požadavkem na doplnění údajů příp. na doložení chybějících dokumentů. Ve 4. čtvrtletí 2022 rozhodnou orgány kraje o poskytnutí/neposkytnutí dotace a následně bude všem žadatelům zasláno písemné vyrozumění. S úspěšnými žadateli budou počátkem roku 2023 uzavírány smlouvy o poskytnutí dotace.

"Žadatelé z nízkopříjmových domácností, kteří nestihli podat žádost do 31. 8. 2022, nemusí zoufat, budou mít další šanci. Podle nejnovější informace u ministerstva životního prostředí obdrží kraje v nejbližších měsících další prostředky na vyhlášení nové výzvy pro nízkopříjmové domácnosti," doplnil radní Ladislav Valtr.

Bližší informace viz https://www.mzp.cz/cz/news_20210901-Kotlikove-dotace-pro-nizkoprijmove-domacnosti-konci-ale-MZP-uz-chysta-pokracovani.     

Žadatelé, kteří nesplňují nízkopříjmost, mají stále možnost podávat žádosti o kotlíkovou dotaci do programu Nová zelená úsporám u Státního fondu životního prostředí.

Autor: PhDr. Zuzana Nováková
Zdroj a foto: Pardubický kraj