IV. Benefiční hokejový zápas na pomoc Sofince se blíží

Pardubice – V sobotu 3. 9. 2022 proti sobě opět nastoupí tým strážníků Městské policie Pardubice a HC Ronal ČR Pardubice. Úvodní buly vhazujeme v Enteria areně a to ve 14:00 hodin. Přijďte podpořit oba celky, ale hlavně malou Sofinku ze Srnojed, které bude věnován celý výtěžek. Doufáme, že se nám podaří minimálně stejně úžasný výsledek jako loni, kdy se podařilo vybrat neuvěřitelných 77 tisíc korun.

A co Sofinku trápí? I přes její nekonečný úsměv den co den za pomoci své rodiny bojuje s nemilosrdnou diagnózou – spinální svalová atrofie 1. stupně. Malá bojovnice má za sebou velmi intenzivní léčbu a nespočet pobytů v nemocnicích a rehabilitačních centrech, které zdaleka nekončí. I díky tomu je dnes 4,5letá Sofča veselá holčička, která sama dýchá, jí, mluví a dokonce už s pomocí asistentky začala navštěvovat mateřskou školu. Takový obrovský pokrok ale není zadarmo. Stojí za ním píle a nemalé finanční prostředky vynaložené na léčbu, rehabilitaci i kompenzační pomůcky. A s tím můžeme pomoci všichni společně.

Rekapitulace pro vás:
Těšíme se na Vás 3. 9. 2022 ve 14:00 hodin v Enteria areně Pardubice.
Vstupné je dobrovolné – výtěžek věnujeme na účet Naděje pro Sofinku
Veřejná sbírka pokračuje dál, číslo transparentního účtu je 2901822502/2010
Velice děkujeme za podporu Statutárnímu městu Pardubice a mediálnímu partnerovi Pardubice ŽIVĚ.

Na našem hřišti rostou šampioni

Ale nepřepsali jsme se. Nerostou nám tu na dopravním hřišti žampiony, ale šampioni. Konkrétně žáci ZŠ Opatovice nad Labem, kteří od nás postoupili z okresního přes krajská kola do evropského finále, které letos v září proběhne v chorvatském Zadaru. Tam postupují první dvě družstva z mladší kategorie do 12 let, která budou Českou republiku reprezentovat pod hlavičkou Ústředního automotoklubu ČR a Autoklubu ČR. A tím jedním je právě družstvo z Opatovic nad Labem, které na našem hřišti právě natrénovalo na toto skvělé umístění.

Školení v oblasti dopravní výchovy na dětském dopravním hřišti v lesoparku na Dukle je u nás tradicí. Výuka dopravní výchovy se se skládá ze dvou částí. V zimních měsících nabídne kolem 80 hodin teorie, při níž si děti osvojují pravidla silničního provozu. V jarních a podzimních měsících pak nabyté vědomosti přenáší do praxe v rámci cvičných jízd na dětském a dopravním hřišti. Pro jistotu dodáváme, že na kolech, nikoliv za volantem automobilu.

„Na našem dopravním hřišti se pracuje celý rok. Přes zimu se věnujeme hlavně teorii a od dubna do října probíhá praktická výuka přímo na hřišti. Celkem takto připravíme 1900 mladých cyklistů ročně. Opatovická škola si tady u nás brala hodiny přípravy na víc, takže jejich úspěch je určitě poctivě zasloužený a i my z něj máme radost," vypočítává vedoucí hřiště a lektor dopravní výchovy Alexandr Hylmar.

Záchranná akce v kuchyňské lince

Nedopadá každá akce podle našich představ. Přesto jsou prostě chvíle, kdy strážníci udělají maximum. Na linku 156 se ve čtvrtek obrátila žena, která doma v kuchyni zaslechla ránu. Původcem zvuku byl pták, který se probojoval do ventilačního otvoru až ke kuchyňské digestoři. Pochopitelně měla roura takové dimenze, že to pro opeřence byla jednosměrka. Když to nejde jedním směrem, musí to jít druhým. Se souhlasem majitelky kuchyně tedy strážníci oprášili montážní zkušenosti a rozborku kuchyňské linky společně s digestoří. Ano, i proto je ve výbavě městské policie akuvrtačka a další nářadí. Demontáž linky a digestoře byla úspěšná, záchrana bohužel už ne. Stres byl na opeřence příliš a strážníci jej našli už mrtvého. Digestoř a kuchyňskou linku proto uvedli do původního stavu. Někdy ani nejlepší snaha prostě nemůže stačit.  

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice