Tříkrálová sbírka v Pardubickém kraji začala na Pernštýnském náměstí…

Pardubice – Pondělní dopoledne patřilo na Pernštýnském náměstí třem králům. Na tradičním zahájení tříkrálové sbírky nechyběli koledníci, Tři králové a královny na koních z farmy Apolenka. Slavnostního zahájení se zúčastnil i náměstek hejtmana Roman Línek.

„Mám velkou radost, že se i v letošním roce scházíme u příležitosti zahájeni Tříkrálové sbírky. Ta patří k tradicím stejně jako vánoční svátky a jsem rád, že se najde tolik lidí, kteří ji podporují. Chtěl bych popřát koledníkům, aby při jejich těžkém úkolu potkávali lidi s vřelými srdci naplněných štědrostí," sdělil náměstek hejtmana Roman Línek, který převzal nad sbírkou tradičně záštitu.

Tři králové navštívili jak je zvykem i krajský úřad. „Tříkrálová sbírka si stejně jako Pardubický kraj připomíná v letošním roce výročí 20 let od svého vzniku. Jsem moc rád, že mohu tradiční sbírku podpořit a přeji si, aby stejně jako kraje, měla dlouhého trvání a našla podporu u všech obyvatel," sdělil hejtman Martin Netolický.

Tříkrálová sbírka v Pardubickém kraji začala na Pernštýnském náměstí
« z 10 »

Sbírka začala na Pardubicku 4. ledna a potrvá do 11 ledna. Stejně jako v loňském roce vyrazilo do ulic zhruba tisíc dobrovolníků.

„Výtěžek z letošní sbírky chceme použít na opravu zázemí sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi v Pardubicích. Dále chceme dofinancovat mobilní hospic. Jako každý rok věnujeme i 5 % z vybrané částky na projekt Adopce na dálku v Indii," sdělila Marie Hubálková, ředitelka Oblastní charity Pardubice.

Zdroj a foto: Pardubický kraj