Počet odbavených cestujících v roce 2019 na Letišti Pardubice stoupl…

Pardubice – V loňském roce prošlo pardubickým letištěm 102 045 odbavených cestujících a lehce stoupla také přeprava carga. 

Navzdory nepříjemným událostem, jako bylo například uzemnění letadel Boeing 737 Max 8, a na ně navazující zrušení pravidelné linky společnosti Ryanair do Londýna, a ztrátu charterových letů společnosti Smartwings, se podařilo letišti Pardubice odbavit 102 045 cestujících. 

„Často slýchávám názor, že naše letiště nemůže efektivně fungovat ve stínu toho pražského. Inicioval jsem proto osobní setkání s jeho vedením. Byl jsem potěšen, když kolegové potvrdili má slova. Náš vzájemný vztah není konkurenčním, ale naopak partnerským. Letecká doprava dlouhodobě roste a Letiště Václava Havla už nyní není schopné uspokojit veškerou poptávku a část letů ve špičce musí odmítat. Jsem přesvědčený, že některé z těchto letů by mohly směřovat do Pardubic. Pokud se nám to podaří, jsme schopni do roku 2024 zajistit provoz letiště bez dotací," říká místopředseda Hospodářského výboru PS PČR Martin Kolovratník. 

V říjnu byla otevřená nová pravidelná linka do Kyjeva, kterou zajišťuje ukrajinská nízkonákladová společnost SkyUp. Ukrajinský dopravce nabízí 4 lety týdně, pravidelně v úterý, čtvrtek, pátek a neděli. Nová letecká linka rozšiřuje také nabídku přímých letů z Pardubického letiště do mnoha zajímavých destinací na Ukrajině, ale například i na středním východě nebo v Asii. 

„Jsme rádi, že se podařilo otevřít nové přímé spojení s evropskou metropolí a otevřít tak dál cestujícím brány do celého světa," uvedla ředitelka letiště Hana Šmejkalová. 

,,Věřím, že nové letecké spojení mezi Pardubicemi a Kyjevem vytvoří vazby s Ukrajinou, přispěje ke zlepšení dostupnosti a zvýšení zájmů turistů nejen z Ukrajiny o lety do našeho regionu" uvedla ředitelka letiště Hana Šmejkalová. 

Podle ředitelky společnosti East Bohemian Airport si přímé letecké spojení oblíbí kromě Ukrajinců, kteří u nás pracují nebo žijí, také obchodní cestující a posílí rozvoj kulturních styků a navázaní obchodních kontaktů. 

Zdroj a foto: East Bohemian Airport a.s.