První miminko narozené na Orlickoústecku se na svět podívalo až v závěru Nového roku…

V orlickoústecké porodnici si na první dětský křik v roce 2020 počkali nejdéle z celého Pardubického kraje. Malý Honzík se narodil 1. ledna ve 23.09 hodin, tedy v poslední hodině Nového roku.

Maminka Kateřina Teclová z Vysokého Mýta přivedla v Orlickoústecké nemocnici na svět už svého třetího potomka. „Jsem tady v porodnici moc spokojená, je zde příjemný personál a celkově si myslím, že je to tu fajn,“ uvedla maminka prvního letošního novorozence v Orlickoústecké nemocnici. Honzík bude již brzy doma dělat společnost starším sourozencům Jakubovi (6 let) a Emily (2 roky). Mamince přišla za vedení nemocnice pogratulovat náměstkyně ošetřovatelské péče Orlickoústecké nemocnice Hana Maršíková, pro kterou byla tato událost jednou z prvních milých povinností v její nové funkci náměstkyně. Tu zastává od Nového roku. „Všechny své děti porodila maminka v naší nemocnici a jsme rádi, že si nás vybrala i potřetí. Za spokojenost její i ostatních rodiček bych chtěla moc poděkovat personálu porodnice,“ uvedla náměstkyně Hana Maršíková.

Honzík je tak pomyslnou jedničkou v seznamu miminek v letošním roce. Uvidíme, jestli se dvacítkovému roku podaří překonat číslo 1228, které značí celkový počet porodů v orlickoústecké porodnici v loňském roce.

Prvním miminkem narozeným na Svitavsku byla Izabelka

Ve svitavské porodnici se o slovo jako první přihlásila holčička. Izabelka se narodila 1. ledna 2020 v 4.15 hodin.

Pro maminku Elišku Sochovou z Poličky to byl již druhý porod ve svitavské porodnici. Izabelka tak bude zanedlouho dělat doma společnost staršímu bráškovi. “Svitavská porodnice pro mě byla první volbou, nad jinou porodnicí jsem ani nepřemýšlela. Máme to z Poličky nejblíže a byla jsem tady minule spokojená,” řekla maminka prvního novorozeněte ve Svitavské nemocnici.

Mamince přišel za vedení nemocnice pogratulovat náměstek léčebné péče Pavel Kunčák, která jí i dceři popřál hodně zdraví i spokojenosti a třeba ještě jedno dítko do rozrůstající se rodiny.

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje

  •  
  •