Tři medaile pro pardubický tým na Finále Světového poháru v ploutvovém plavání 2022

Pardubice – Pardubický tým ploutvového plavání KP Pardubice zakončil úspěšnou sezónu na Finále Světového poháru v polské Poznani. Pod vedením trenéra Josefa Cimburka se závodu účastnilo 5 pardubických plavců.

Ve dnech 29. – 30.10.2022 se v polské Poznani konalo Finále Světového poháru v ploutvovém plavání. Závody poznamenala změna místa konání na poslední chvíli, zúčastnilo se ho tak pouze 38 klubů ze 14 zemí celého světa, nechyběli závodníci z Německa, Francie, Ukrajiny, ale i exotického Jordánska či Chile. Českou republiku reprezentovalo 7 klubů, mezi nimiž nechyběl pardubický klub KP Pardubice. Akce se konala na 50m bazénu Pool Thermy Maltanskie v centru Poznaně. 

Do celkového hodnocení světového poháru se započítávají body ze dvou nejlepších kol a právě z finále, KP Pardubice se tak zúčastnili závodů v maďarském Egeru v únoru, v italském Lignanu v březnu a v dubnu závodili v německém Lipsku. 

Reprezentace KP Pardubice byla složena z 5 plavců, juniorské chlapce reprezentoval Lukáš Pošva, mezi juniorkami se představily Tereza Kratochvílová a Lea Malá. V kategorii žen závodila Kristýna Janoušková a v mužích Daniel Cimburek. 

Nejlépe se umístil Daniel Cimburek – na 100m RP (rychlostní potápění s monoploutví) si doplaval pro zlatou medaili v čase 36,15. Další dvě medaile bronzové barvy přidala do sbírky Kristýna Janoušková také na 100m RP a také na 800m PP (plavání na hladině s monoploutví). Z juniorů se blýskla 7. místem v novém osobním rekordu na 100m RP Tereza Kratochvílová, 12. místo na 800m PP vyplavala Lea Malá a 14. místo na 100m BF (plavání se dvěma ploutvemi) vybojoval Lukáš Pošva.

Těmito závody ale závodní program nekončí, hned první listopadový víkend se plavci KP Pardubice chystají na tradiční mezinárodní závody ve Zlíně, Nemo Trophy.

Autor: Anna Cimburková
Zdroj a foto: KP Pardubice