Mladá žena nejprve ukazovala na strážníky prostředníček, poté je i zkusila napadnout

Pardubice – Agresivní 20letá žena na cestě za problémy potkala na třídě Míru v Pardubicích hlídku strážníků. Poté, co ve tři hodiny ráno prošla kolem hlídkového vozu, se na strážníky otočila a začala ukazovat, jak má dlouhý prostředníček. Když se strážníci začali zajímat, cože to má znamenat, své vystoupení vylepšila.

V nestřežené chvíli bez varování udeřila otevřeným oknem služebního vozu jednoho ze strážníků a vzápětí se dala na útěk. Ten netrval tak dlouho, neboť vzápětí se v poutech a v doprovodu strážníků vrátila ke služebnímu vozidlu. Ze svých 1,5 promile v dechu pak ale rychle vystřízlivěla a omlouvala se. Přiznala, že měla patrně špatný den, nápad a v okamžiku agresivního výpadu vůči hlídce asi i takzvaný Letenský blikanec, navzdory tomu, že pochází ze severomoravského regionu. Ke zpytování svědomí dostala od strážníků i účet na několik tisíc.

Dopil na ex půl lahve rumu a vyjící se vyplazil na ulici

K opilému muži, který odmítá opustit ukončený podnájem, volala po čtvrtečním poledni majitelka strážníky městské policie. Že přitom dotyčný muž vydává zvuky, jako když vyje pes a to, že na ověření byla vyslána hlídka psovodů, je čistá a neúmyslná náhoda. Nicméně psovodi tento stav potvrdili – opilost i to vytí. Vzhledem k tomu, že dotyčný muž těsně příjezdem hlídky stihl na jeden zátah dopít půl lahve rumu, předstíral alkohada v maskovaném provedení – ležel na chodníku před nemovitostí v maskáčovém oblečení obohacen o více jak 4 promile alkoholu v dechu. Strážníci proto přivolali sanitu pro převoz opilců a ještě třetí hlídku na pomoc a společnými silami naložili bezvládného muže k cestě na záchytnou stanici, kde setrvává doposud. 

Hodnota alkoholického zamoření dosáhla hodnoty 3,6 promile

Not great, not terrible je věta, která proslavila seriál Černobyl. Byla reakcí na hodnotu 3,6. V našem případě tentokrát nevyjadřuje roentgeny, ale promile, které ukázal náš dozimetr pro měření alkoholického zamoření. V případě 66letého muže nalezeného pod stromem v listí bylo patrné, že jej sežehlo červené palivo z Cabernetu. Radiační situace v Pardubicích zůstává normální, ale alkoholická se patrně místy vymkla kontrole. Muž skončil v rukou lékaře. 

Nepohyblivého muže pomohli strážníci dostat domů

S žádostí o pomoc se na projíždějící hlídku pardubických strážníků obrátila žena v Jindřišské ulici. Ta vedle sebe měla 50letého muže, který kvůli své nemoci nebyl schopen pohnout a dostat se domů. Muž strážníkům sdělil, že trpí Parkinsonovou chorobou a předal jim kontakt na svou manželku, kterou strážníci přivolali na místo. Žena vzápětí dorazila za nimi a po konzultaci s ní i s lékařem strážníci nabídli svou pomoc k vyřešení situace. S pomocí zapůjčeného chodítka muže strážníci dopravili do místa bydliště a odnesli jej na lůžko. Dál už byli manželé schopni situaci zvládnout vlastními silami. I takové neveselé příhody se občas stanou a jsme rádi, že jsme mohli situaci pomoci vyřešit a rodině ji usnadnit. 

Ukradl lahev rumu a napadl přitom prodavače

Do prodejny potravin na Kyjevské ulici spěchala hlídka strážníků po oznámené potyčce. Ukázalo se, že zatím neznámý mladý muž se rozhodl odejít bez zaplacení s lahví rumu. Toho si všiml prodavač a pochopitelně s takovým jednáním nesouhlasil majitel prodejny. Podezřelý to vyřešil ranou pěstí do obličeje prodavače a útěkem z místa činu. Strážníci na místě už našli jen rozbitou lahev původně ukradeného alkoholu a majitele obchodu, kterému už opuchala tvář. Přivolali mu proto záchranku. Zloděj na místě pochopitelně nečekal, ale jeho popis k dispozici je. A protože zatím neznámý lupič svým jednáním naplnil skutkovou podstatu trestného činu loupeže, případ si na místě převzala Policie České republiky. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice