Těžbu mědi ukončili v Pardubicích strážníci

Pardubice – Těžbu mědi v Pardubicích zarazili strážníci. Nemuseli se ani přivazovat k bráně dolu ani psát petice. Stačilo jít po dýmu z vypalovaných kabelů k mostu kapitána Bartoše v Polabinách.

Tam nalezli dvojici známých mužů bez domova a spáleniště na břehu řeky. Měď v podobě opálených kabelů jim odebrali pro správní řízení a další "těžbu" mědi tímto způsobem jim zakázali. 

Od zapomenuté tašky strážníci stopovali zmatenou ženu

Zapomenutá taška na poště tentokrát neznamenala příjezd pyrotechnika, ale pátrání po majitelce, které strážníkům zabralo dvě a půl hodiny. Začalo to taškou plnou osobních věcí včetně peněženky s doklady, které přijela hlídka vyzvednout.

Strážníci zkusili vyhledat majitelku v místě bydliště. Doma ovšem nikdo nebyl, ale podařilo se zkontaktovat alespoň sousedku. Tam se strážníci se dozvěděli, že hledaná paní žije sama a patrně má i dušení poruchu. Mezitím operační středisko přijalo oznámení z obchodního domu v centru města. Tam ostraha nalezla zmatenou ženu, která dle popisu oděvu odpovídala popisu právě hledané ženy. Operační středisko městské policie během toho kontaktovalo dceru hledané ženy, která potvrdila, že matka trpí duševními problémy.

Strážníkům uvedla jméno ošetřujícího lékaře i s informací, že žena předepsané léky dlouhodobě neužívá. Hlídka zatím dojela do obchodního centra, kde skutečně nalezla hledanou ženu a předala jí nalezené osobní věci. S ohledem na zjištěné skutečnosti a současný zdravotní stav ovšem strážníci na místo přivolali i záchrannou službu, která ženu převzala do péče a převezla ji k vyšetření na specializovaném pracovišti. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice