Svlékal se do půl těla a chtěl objímat lidi

Pardubice – Po Palackého třídě jde muž, svléká se do půl těla a snaží se objímat kolemjdoucí a občas si lehne na zem. Tak znělo oznámení od ženy, která po sedmnácté hodině zavolala na linku pardubických strážníků.

V létě, kdy je pětatřicet stupňů ve stínu, by to asi neobvyklé nebylo. Ale s únorovými teplotami kolem nuly kolegové na operačním středisku souhlasili, že toto neobvyklé je a vyslali na místo hlídku. Ta našla nám známého 19letého mladíka ve společnosti několika bezdomovců. Ani to nebylo poprvé. Vzápětí na místo přišla i mladíkova matka, která už jej také hledala. Strážníci ji rádi mladého muže přenechali k dalšímu zaopatření. Jenže to nevydrželo dlouho.

Když o hodinu později hlídka přijela k autobusové zastávce na třídě Kpt. Bartoše a našla toho samého 19letého mladíka. Tentokrát sice oblečeného, ale bohužel mezitím pomočeného a opilého. S 1,90 promile alkoholu v dechu už tu tentokrát nezbyla jiná možnost, než jej předat na záchytnou stanici k vystřízlivění a posléze i dořešení za protiprávní jednání.

Opilá 14letá dívka vrávorala ulicí

Strážníci v Pardubicích přijali z linky 112 oznámení skupiny studentů. Ti si všimli zjevně velmi mladé dívky, která se na Palachově třídě pohybuje značně neobvyklým způsobem. Dívka měla vrávorat ulicí. Strážníci na místo dorazili zároveň s posádkou záchranné služby. Od první chvíle také bylo jasné, že nejde o zdravotní, ale alkoholický problém.

Teprve čtrnáctiletá mladá dáma nadýchala nejprve 1,31 a poté 1,35 promile. Zdravotníci krom opilosti neshledali jiný problém a k jeho vyřešení strážníci kontaktovali rodiče, kteří si dívku převzali a dále se případem budou zabývat sociální pracovníci. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice