Fantastické divadlo propojuje svět mafie s lidmi „se zvláštními potřebami"

Pardubice – Co se stane, když se spojí dohromady dva různé světy, a to mafie a lidí „se zvláštními potřebami"? O tom pojednává nová komedie Východočeského divadla. Pardubický stánek Thálie ji uvedl v premiéře v sobotu 25. a v neděli 26. února 2023.

Mafiánská rodina dostává ultimátum

Hra mladého izraelského dramatika, režiséra a herce Gura Korena vypráví o mafiánské rodině, která má v tomto oboru sice silnou tradici, ale v poslední době to s ní jde hlavně v pašování drog od deseti k pěti. Svým klientům nedodává to, co potřebují, a tak dostává ultimátum. Buď dorazí zásilka kokainu do Makedonie v pořádku, nebo…

V ten okamžik přichází s prosbou o pomoc herci Fantastického divadla. Soubor, jehož členy jsou jen lidé s různými hendikepy, zrovna zkouší Romea a Julii, ale škrty v rozpočtu projektu, který mělo podpořit ministerstvo, ohrožují účast herců na makedonském divadelním festivalu. 

A tak přijde na řadu plán… Co kdyby se mafiánský boss stal divadelním producentem? 

Hra dokáže balancovat na hraně korektnosti

Výhodou této inscenace je, že dokáže balancovat na hraně a možná i lehce za hranou korektnosti, nechybí jí humor a v některých případech se nebojí udělat si legraci z obou světů, které propojuje.

Režisér Petr Novotný, který si původní text upravil pro potřeby Východočeského divadla, obsadil do hlavních rolí Martinu Sikorovou, Tomáše Lněničku, Matěje Štrunce a Elišku Jechovou.  Vzniklo tak příjemné zhruba dvouhodinové představení, které vypráví i o tom, jak „láska může být slepá a občas z lidí dělat debily".

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Jiří Sejkora