Strážníci dohlíželi na sportovní víkend

Pardubice – Pardubice mají za sebou sportovní víkend. Na své si přišli fanoušci hokeje i fotbalu. A strážníci byli ve střehu. Už v pátek večer dohlíželi na průběh hokejového utkání s Olomoucí.

Průběh zápasu narušili tři fanoušci hostujícího týmu, kteří nedokázali unést nepříznivé skóre a zvládat vlastní chování. Poslední, kterého strážníci vyprovodili, byl devatenáctiletý mladík, který rozhodl se ztrestat tribuny domácích tím, že mezi fanoušky hodil pivo. Odezva byla rychlá. Zápas nedokoukal a navíc si z Pardubic odvezl suvenýr v podobě příkazového bločku v hodnotě 2000 Kč. 

Následující sobota pro změnu patřila fotbalu. Premiéru měl jak nový fotbalový svatostánek, tak i jízdní oddíl městské policie. Zcela poprvé se totiž do služby vydali všechny čtyři služební starokladrubáci, tedy i včetně loňských nováčků. V pohotovosti byli i psovodi a dalších 32 strážníků, kteří dohlíželi na veřejný pořádek. I přes poměrně velké množství sportovních událostí a fanoušků během obou dnů, nezaznamenali strážníci žádné výraznější problémy.  

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice