ROZJEĎ TO, aneb systematický proud vzdělávání končí a nastává realita

Vysoké Mýto – Akademie začínajícího podnikání (AZP) ve Vysokém Mýtě je u konce. Poslední živé setkání pod názvem Rozjeď to! se uskutečnilo v M-KLUBU na začátku června. Absolventi teorii, kterou se naučili, mohou překlopit do své praxe. My z Pardubického podnikatelského inkubátoru, P-PINK, jsme do města slavného podnikatele Sodomky „dovezli" již vyzkoušenou sérii pěti tříhodinových školení a pěti konzultací. AZP finančně podpořilo město Vysoké Mýto a realizaci zaštítila Vysokomýtská kulturní. Zeptala jsem se několika účastnic, co jim akademie přinesla a dala:

Zdravotní sestra – porodní asistentka, Kateřina Bartheldyová

„Své hobby šití kabelek, batohů, obalů na knihy a dalších věcí chci posunout dál. Mám ráda přímý kontakt s lidmi. Výrobky pasuji jim přímo na míru.  Při AZP jsem se naučila, jak být vidět a jak si spočítat, aby to vydělalo a nebyla to jen koníček. Budu pracovat na svých FB stránkách, vytvořím si pracovní profil a celkově zapracuji na své značce. Akademii začínajícího podnikání určitě v budoucnu doporučuji i dalším, dávají skvělý návod."

Veterinářka Eva Dostálová

„Svou hlavní profesi veterinární lékařky samozřejmě neopustím, ale částečně se chci věnovat podnikání. Jedná se o potisk textilních výrobků a výroba designových kousků ze dřeva. V rámci akademie mi pomohla podpora, že na to nejsem sama. Přínosné bylo vypíchnutí bodů, bez kterých se neposuneme v podnikání dál, hlavně o financích, udělala jsem si finanční plán. AZP doporučuji. Některé věci člověk zná, ale nedělá je, než mu je někdo zvenčí označí za důležité."

Studentka Střední školy podnikání Vysoké Mýto Klára Víšková

„Některé věci jsem znala ze školy, ale AZP mi rozšířilo obzor. Ve škole teď právě pracujeme na fiktivní firmě. Použila jsem znalosti, které jsem získala z akademie. Užitečný a fascinující mi přišel Lean Canvas (jednostránková varianta podnikatelského plánu). Nic podobného jsem dosud neviděla. Mně jako studentce to dalo hodně. Ještě víc to určitě pomohlo těm, kteří již opravdu začínají podnikat."

Co bude dál s absolventy AZP

Akademií to nekončí. O absolventy se budeme starat i nadále. Pomůžeme jim s jejich dalším rozvojem už podle jejich konkrétních potřeb. Účastníci akademie, pokud absolvovali minimálně 3 prezenční a 2 online setkání, tak dostali od nás certifikát – voucher na 1.500,- Kč na pozdější služby P-PINK. Máme radost, že s naší pomocí opět vyrostou další lidé na poli podnikání.

Autor: Hana Štěpánová
Zdroj a foto: Pardubický podnikatelský inkubátor z.ú.,