Přepadení taxikářky

Chrudimsko – Oznámení o loupežném přepadení přijal operační důstojník na lince 158 v sobotu 6. srpna 2022. Neznámý pachatel měl nastoupit kolem jedné hodiny ráno do vozidla taxislužby, které stálo před jedním z pardubických barů. Taxikářce sdělil, že by chtěl odvézt do Hlinska.

Po příjezdu do Hlinska řidičku navigoval, kam má jet. Po půl druhé ráno zastavila u garáží v ulici Ležáků. Řidička sdělila muži částku, kterou má zaplatit. K placení se ale neměl. Měl strhnout vnitřní zpětné zrcátko s taxametrem, poškozenou měl uchopit za krk a opakovaně požadoval kasírtašku. Taxikářka se snažila z jeho uchopení vyprostit, otevřela dveře u řidiče a začala volat o pomoc. Když se útočník snažil otevřené dveře zavřít, všiml si kasírtašky ve dveřích. Tu z vozidla vzal a utekl.

Chrudimským kriminalistům se podařilo útočníka do 3 týdnů vypátrat a zadržet. Kriminalisté ho obvinili ze spáchání trestných činů loupeže a poškození cizí věci a podali státnímu zástupci podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Soudce chrudimského soudu návrhu vyhověl a obviněný byl eskortován do vazební věznice. 

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na 10 let.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje 
Zdroj: Policie ČR