Přejetý mobil a street party zakončená na záchytce

Pardubice – Podnapilí lidé občas dělají nepochopitelné věci. Třeba položit si mobil do vozovky a pak se divit, že po něm přejede dopravní prostředek. V našem případě to byla rovnou těžká váha, a to trolejbus.

Rozhořčený majitel mobilu, který nastoupil do vozidla městské hromadné dopravy, spustil na nic netušícího řidiče proud nadávek, plivanců a limonády. V ten moment už na místo dorazili přivolání strážníci, kteří krotili vášně opilého cestujícího. Ten svou agresi, nadávky a limonádu neváhal namířit i proti strážníkům. Tady byla ale odezva rychlá. Muž byl obratem sveden na zem a byla mu přiložena pouta. Ještě chvíli dělal drahoty s dechovou zkouškou, ale i ta se nakonec povedla s očekávaným pozitivním výsledkem 2,16 promile. Pobyt na záchytce byl tedy logickým zakončením této události. 

Rozhodně se ale nejednalo o jediného víkendového klienta tohoto lékařského zařízení. V neděli po třetí ranní jsme dovezli dalšího experta. Ten se svou partou kamarádů budil obyvatele Husovy ulice z hlubokého spánku. Čtveřice rozjařených mužů si dala dostaveníčko přímo na ulici. Z vozidla hrála hlasitě hudba, skupinka vykřikovala a na kapotě byl vyrovnán alkohol. Strážníci všechny přítomné vyzvali k ukončení akce, což nechtěl nepochopit ani jeden z nich. Odezva byla dokonce protichůdná. Řidič a majitel vozu v jednom vehementně tvrdil, že si může dělat, co chce a že odjíždí s autem driftovat. Neodjel.

Mezitím dorazila na místo i druhá hlídka, což byl okamžik, kdy tři ze čtyř přítomných situaci pochopili. Řidič vozidla začal uklízet lahve a kelímky z kapoty s tím, že jde přeparkovat i přesto, že byl viditelně pod vlivem alkoholu. Strážníci devětadvacetiletého muže vyzvali, aby je následoval ke služebnímu vozidlu, a bude převezen k lékařskému vyšetření. I tuto výzvu si přebral po svém a na dva strážníky zaútočil. Agresor skončil v poutech. V dechu měl přes dvě a půl promile alkoholu, proto ani jeho neminulo střízlivění na záchytce a při propuštění vypsání pokuty příkazem. Trestu za rušení nočního klidu se ale nevyhnou ani zbývající aktéři, které strážníci dořeší.  

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice