Bylany řeší přechod na poštu Partner i přístavbu zázemí pro hasiče

Chrudimsko – Provoz kanalizační sítě, záměr instalace fotovoltaické elektrárny, využití a podpora pošty Partner nebo přístavba zázemí pro hasiče. To jsou témata, o kterých jednal radní Pardubického kraje pro venkov, zemědělství a životní prostředí Miroslav Krčil se starostou obce Bylany Tomášem Hrubým.

Jak se daří obcím na venkově, jaké mají potřeby a jak jim může případně Pardubický kraj pomoci? To jsou otázky, které při jednáních s vedením obcí zajímají radního pro venkov Miroslava Krčila. Tentokrát se setkal se starostou obce Bylany na Chrudimsku.

S panem starostou Tomášem Hrubým jsme jednali především o záměru obce vybudovat nové zázemí pro hasiče. Pardubický kraj je tomuto záměru nakloněn a rádi bychom místním hasičům a obci pomohli projekt dotáhnout do konce. Kromě toho jsem s panem starostou hovořil také o provozu kanalizační sítě, o problematice fotovoltaických elektráren i obecně komunitní energetice. A také o zachování pošty v obci. Jde nám především o udržení této služby pro občany, která by mohla fungovat prostřednictvím projektu pošta Partner," uvedl radní Krčil s tím, že v rámci Programu obnovy venkova má kraj už přichystaný dotační titul Podpora vzniku nebo provozu pošty Partner, jehož cílem je zmírnění následků spojených s transformací České pošty.

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj