Jiří Bartoška po 67 letech na pardubickém jevišti. „Uteklo to. Jsem rád, že tu opět stojím"

Pardubice – „Na jeviště Východočeského divadla přichází prezident…," řekla na úvod na adresu patrona nedělní soutěžní inscenace na GRAND Festivalu smíchu herečka Jindra Janoušková a v hledišti to zašumělo. „…mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Jiří Bartoška," pokračovala Jindra Janoušková, když vítala kmotra komedie Večer na psích dostizích

„Copak prezident… Hlavně Pardubák!" 

„Copak prezident, ale hlavně Pardubák," zdůraznil Jiří Bartoška, když znovu vstoupil na prkna Východočeského divadla. „Na tomto jevišti jsem v roce 1956 stál spolu s Blankou Bohdanovou ve slavné inscenaci Anna Karenina, kde jsem hrál jejího syna," zavzpomínal na setkání před 67 lety. 

„Uteklo to. Čas oponou trhl a já jsem rád, že tu opět stojím. Možná bych byl radši, kdybych tady nestál jako Bartoška, ale v jiné roli. Samozřejmě mě těší, že jsem na GRAND Festivalu smíchu patronem představení tak významného pražského divadla – Činoherního klubu," podotkl 76letý herec, který zároveň přispěchal s originální omluvou.

Originální omluva pánům v hledišti 

„Omlouvám se všem pánům v hledišti za to, že je manželky zatáhly do divadla v době, kdy pardubičtí hokejisté hrají doma první semifinále s Třincem. Zároveň jsem přesvědčen o tom, že po zhlédnutí představení Činoherního klubu za to svým manželkám poděkují," usmíval se Jiří Bartoška.  

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Michal Klíma