Poštovní schránky jako nedohrané pexeso

Pardubice – Poštovní schránka nejen na rohu ulice to není nějaká lecjaká věc. Taková domovní schránka stojí jeden tisíc korun a v přízemí bytového domu jich neznámý vandal poničil rovnou devatenáct.

Před přivolanou hlídkou se objevil obraz zkázy, který tak trochu připomínal nedohrané pexeso. Jenže u dětské hry založené na otáčení kartiček a hledání dvou stejných obrázků zpravidla nevznikne bytovému družstvu škoda ve výši necelých dvacet tisíc. Vzhledem ke způsobené škodě si další kolo této partie převzala Policie České republiky.

Šneci na útěku a další zvířátka víkendu

Jejich tempo je vražedné, jejich protivníci jsou lístky salátu, pampelišek a jiná zelenina. Šneci z Afriky lezou ve dne v noci a úkolem strážníků, je nenechat je zmizet. Takže když strážníci přijali oznámení o odložených šnecích, vyrazili nejvyšším tempem do ulice U Marka. Tam skutečně našli pět afrických šneků, kteří se pokusili rozutéct. Byli však pochytáni a předáni do útulku.

Nebyl to jediný zvířecí případ tohoto víkendu. Strážníci také oslavili číslovku 40 000 odbavených událostí, když toto číslo obsadil netopýr s poraněným křídlem.
Z motorového prostoru dvou zaparkovaných vozidel také strážníci zachraňovali dvě koťata. V obou případech úspěšně včetně předání do útulku. Do přírody naopak vypustili jednoho rorýse, kterému se podařilo zabloudit do jedné z pardubických domácností.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice