Obce obdrží od kraje deset milionů na budování požárních zbrojnic a nákup cisternových stříkaček

KRAJ – Pardubický kraj pokračuje v podpoře vybavenosti a zajištění zázemí pro dobrovolné hasiče. V letošním roce byla částka deseti milionů korun více zaměřena na stavby či rekonstrukce požárních zbrojnic. Těch bude podpořeno šest v celkové výši osm milionů korun. Po půl milionu obdrží čtyři obce na pořízení nové automobilové cisternové stříkačky.

„V rámci dotačních programů vyhlášených Ministerstvem vnitra – generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky na rok 2022, určených na pořízení nových cisternových automobilových stříkaček a na výstavbu a rekonstrukci požárních zbrojnic, se předpokládá i určitá finanční podpora z krajského rozpočtu. Dotace poskytované státem na nové cisternové automobilové stříkačky činí maximálně 2,5 milionu korun a na výstavbu a rekonstrukci požárních zbrojnic maximálně 4,5 milionu korun," uvedl hejtman Martin Netolický. 

„V případě pořízení nových cisternových automobilových stříkaček poskytneme náš podíl ve výši půl milionu korun pro čtyři obce. U požárních zbojnic rozdělíme celkem osm milion korun, kdy čtyři obce získají 1,5 milionu korun a dvě obce jeden milion korun. Celkově tak poskytujeme na tyto účely deset milionů korun," řekl hejtman Martin Netolický s tím, že dotace bude poskytnuta obcím na základě smlouvy, až po projednání v zastupitelstvu kraje, s podmínkou přiznání a skutečného přidělení dotace ze státního rozpočtu.

Dotaci na pořízení nových cisternových automobilových stříkaček získají Choceň, Klášterec nad Orlicí, Skuteč a Trpín. V případě požárních zbrojnic se jedná o Černou u Bohdanče, Choltice, Jedlovou, Nasavrky, Staré Ždánice a Vrbatův Kostelec.

Autor: Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj