Počty hospitalizovaných s covidem v kraji pozvolna klesají…

KRAJ – Aktuální průběh koronavirové pandemie v regionu, naplněnost nemocnic a kapacity testování a očkování. To byla hlavní témata pondělního jednání Krizového štábu Pardubického kraje. Dobrou zprávou je postupný pokles hospitalizovaných pacientů s koronavirem.

„Důležitou a dobrou zprávou je, že již několikátý den postupně klesá počet hospitalizovaných pacientů s koronavirem v našem kraji. Zatímco vrcholem této vlny bylo přibližně 320 hospitalizovaných, tak dnes jsme na 257 osobách. Bohužel však zatím neklesá počet hospitalizovaných pacientů, kteří vyžadují intenzivní péči. To je samozřejmě i nadále limitem pro obnovování elektivních operací. Důležité je však, že zátěž našich nemocnic před vánočními svátky postupně klesá a pevně věříme, že tento trend bude pokračovat i v příštích dnech," řekl hejtman Martin Netolický.

Náměstkyni hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaelu Matouškovou těší aktivní spolupráce praktických lékařů při očkování. Ti ještě na začátku prosince aplikovali vakcínu 750 lidem v kraji denně a nyní, poslední pracovní dny před víkendem, se dostali na počet 1900 oočkovaných denně. Ode dneška si i k nim mohou pro třetí posilující dávku přijít lidé ve věku 55+ a od příštího pondělí 50+. 

„Těmto praktickým lékařům moc děkuji a prosím o podobné zapojení všeobecných praktických lékařů pro děti a dorost, se kterými jsme jednali minulý týden. Od 19. prosince může tým očkovacího kamionu formou Walk In očkovat děti od 5 do 11 let, a to od 9 do 18 hodin v prostorách Fakulty zdravotnických studií v Průmyslové ulici č. 395 v Pardubicích. Velmi nutně proto potřebujeme pomoc pediatrů formou výpomoci v očkovacích centrech, nebo očkováním v ordinacích," uvedla Matoušková.

Dodala, že kromě týmu společnosti Podané ruce budou pro očkování dětí od 5 do 11 let ve vymezené provozní době otevřena očkovací místa Nemocnice Pardubického kraje v Pardubicích, Chrudimi, Svitavách a Ústí nad Orlicí. Vakcinovat tyto děti bude také očkovací místo v Hlinsku a v Seči.

Zdroj: Pardubický kraj
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ