Osoby ležící, padající i omámené …takový bych víkend v Pardubicích…

Pardubice – Jeden by řekl, že teploty u bodu mrazu nebudou lákat k dobrodružným výpravám a spaní pod širákem, ovšem v Pardubicích tomu bylo jinak. Od pátku do neděle asistovali strážníci u deseti podnapilých osob, z toho šest jich bylo ve stavu, kdy je nohy neunesly, a tak si ustlaly přímo na zemi. Navzdory prosincovému počasí hodlaly v této činnosti pokračovat i po příjezdu strážníků.

Výjimkou byl šedesátiletý muž, který se nejprve opil, a poté u něj zřejmě propukl epileptický záchvat. Strážníci muže nalezli na zemi v Bělehradské ulici. Muž komunikoval, ale nedokázal vstát, navíc si stěžoval na bolest zad. Přivolaní záchranáři si pacienta převzali a zůstal v jejich péči. Tu si vyžádal i třiatřicetiletý muž, který zmateně pobíhal po parkovišti na Višňovce a s rukama nad hlavou se vzdával. Později chtěl nastupovat do cizích vozidel, tak mu strážníci přistavili své služební. Zjistili, že muže trápí hned dva problémy. První byl epileptický záchvat, který dozníval v okamžiku, kdy se muže ujala hlídka a druhý problém, byl pozitivní test na návykové látky, které s velkou pravděpodobností záchvat i podivné chování vyvolaly. I tento muž zamířil v doprovodu záchranářů do nemocnice k dalšímu ošetření.

Do třetice další chlapík. Krátce před sobotní půlnocí na něj přišlo oznámení, že poškozuje zaparkovaná vozidla. Rozhodně se ale nejednalo o žádného výtržníka, který ničí vše, co mu přijde do cesty. Dvě promile v dechu mu dokonale rozhodilo rovnováhu, a jak se potácel noční ulicí, občas to nevybral a musel se lehce opřít o cokoliv, co bylo po ruce. Strážníci provedli kontrolu vozidel, která nejevila žádné známky poškození, což se ale nedalo říct o podnapilém muži, který zcela ztratil kontrolu nad svou motorikou. Pro jeho bezpečnost byl převezen na záchytku, odkud po vystřízlivění mohl zase pokračovat domů.

Rekord víkendu nakonec zlomila žena (62), která nadýchala 2,83 promile a strážníky při převozu na záchytku stihla počastovat takovými výrazy, že i pověstný dlaždič byl v tu chvíli úplný žabař.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice