Na letním stadionu se pouštějí do stavby tribun…

Pardubice – V areálu letního stadionu byl včera slavnostně vztyčen první sloup, který je součástí severní divácké tribuny. Stavba tak může nadále pokračovat dle plánu, aby do jara 2023 bylo vše hotovo a připraveno na první fotbalové zápasy.

V předchozích měsících se v místě letního stadionu především bouralo, včerejší den se tak stal výrazným mezníkem v rámci celé rekonstrukce. „Jsem rád, že jsme se od bourání posunuli k osazení prvního sloupu budoucích tribun a mohli slavnostně odstartovat stavební práce, jejichž výsledkem bude moderní fotbalový stadion. Zhotovitel, firma PORR, má všechna klíčová stavební povolení zajištěna, takže nic nebrání tomu, aby stavba pokračovala podle plánu. Co se možného navýšení nákladů spojených se zvyšováním cen na stavebním trhu týče, tento projekt vzniká metodou Design&Build, město tak má zasmluvněné nejen zpracování projektu, ale také maximální cenu, která v případě realizace letního stadionu dosahuje výše přibližně 380 milionů korun,“ informuje primátor Pardubic Martin Charvát s tím, že práce na výstavbě nového fotbalového stánku by měly trvat do ledna 2023.

„Rád bych poděkoval zadavateli projektu, statutárnímu městu Pardubice, za zadání zakázky zmíněnou metodou Design&Build, díky které PORR staví stadion, který sám mohl naprojektovat. Zároveň chci vyjádřit obrovský respekt. Respekt k dílu, které bylo vybudováno před 90 lety. Snažili jsme se tedy navrhnout projekt, který co nejvíce odpovídá původní stavbě za současného splnění moderních standardů a požadavků jak sportovců, tak diváků,“ doplňuje primátorova slova Dušan Čížek, zástupce generálního dodavatele a realizátora stavby a člen představenstva společnosti PORR.

Po osazení prvního železobetonového sloupu bude firma PORR pokračovat stavbou prefabrikovaných konstrukcí severní, východní a jižní tribuny a následnou montáží jejich ocelového zastřešení. Na západní tribuně budou souběžně dokončovány bourací práce a bude probíhat hrubá stavba zděných a monolitických konstrukcí. V únoru 2022 pak budou zahájeny výkopové práce na venkovních rozvodech a trasách vodovodu a kanalizace. V srpnu 2022 proběhne pokládka trávníku. „Aby kvalita hřiště splňovala prvoligové standardy, bude tento trávník nejen zavlažovaný, ale i vyhřívaný,“ informuje manažer projektu Michal Věříš s tím, že předání hotového díla je plánováno na leden 2023.

Stadion bude po rekonstrukci splňovat podmínky Fotbalové asociace ČR FAČR pro I. ligu ČMFS a podmínky Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) pro stadiony kategorie 3. Bude mít kapacitu 4600 diváckých míst, z toho 600 na historické západní tribuně. V případě potřeby bude možno v dalších letech přístavbami nových tribun zvýšit kapacitu stadionu na 6,5 tisíce až 8 tisíc míst.

Na letním stadionu se pouštějí do stavby tribun
« z 10 »

Revitalizaci historické západní tribuny projektanti konzultují s dědicem autorských práv k dílu architekta Karla Řepy. Po revitalizaci se bude vnějším vzhledem maximálně blížit podobě, jakou jí architekt dal v roce 1930. Uvnitř bude ve třech nadzemních podlažích veškeré potřebné zázemí, ale také prostor pro média, boxy VIP a dvě divácké zóny. Dalším návštěvníkům budou sloužit tribuny na zbývajících stranách fotbalového hřiště. V té východní bude průzor umožňující z historické tribuny pohled na Bránu borců, která je rovněž památkově chráněným objektem. Její obnova ale není součástí projektu, na němž PORR pracuje.

Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic

 
 
 • Jeden řidič pod vlivem alkoholu, druhý pod vlivem amfetaminu…
 • Pardubice – Dvě noci a dva řidiči pod vlivem. Ten první pod vlivem alkoholu usedl za volant v sobotu, druhého hlídka

   
   
 • Policie ČR pátrá: Z místa nehody odjel…
 • Pardubicko – V pondělí 3. ledna 2022 v 5:35 hodin v Holicích na silnici I/36 v prostoru okružní křižovatky ulic Holubova, Bratří Čapků, Hradecká

   
   
 • Východočeské divadlo Pardubice bude po dvou letech znovu hostit GRAND Festival smíchu…
 • Pardubice – Po loňské covidové přestávce se Východočeské divadlo Pardubice opět chystá na start tradičního lednového GRAND Festivalu smíchu, jehož

   
   
 • Terminál B postaví společnost BAK…
 • Pardubice – Pardubice znají firmu, která pro město postaví dopravní terminál pro meziměstskou autobusovou dopravu. Ve veřejné soutěži na stavbu

   
   
 • Strážníci vezli domů 14letého bruslaře. Probořil se ledem…
 • Pardubice – Mysleli jsme, že nemusíme upozorňovat na samozřejmé věci, ale přesto veřejnost důrazně varujeme: Nevstupujte už na led. Do