Pivovar Bahno – panejo!

Pardubice – Tohle bude velký! Stydíme se, že jsme tohle místo navštívili takhle pozdě, protože přes krásné pardubické nádraží jezdíme vlastně denně. Pivovar Bahno funguje ve starém výčepu, kde by se z fleku dal natáčet dobový film, ze kterého se z fleku může stát "insta place", až se bojíme, jestli jim tímto reportem neublížíme.

Prostředí? Fantastické! Jestli tu někdo na nic za ty desítky let na nic nesáhl, sedí to. Pokud ano, není to poznat. Prostor s vysokými stropy, zelenými kachličkami nabízí spoustu symetrických pohledů a stolů na stojáka. Pivovar ovšem vaří pivo zcela dnešní. Ochutnali jsme svrchňáka a velké mňam. Stejně tak jsme si na doma v lahvi, krásné láhvi, koupili pšeničné a doma si ho dali s měsíčkem citrónu, také skvělé!

V podniku bylo strašně málo lidí, zatímco vedlejší hospoda je pořád plná. Je nám to fakt líto, protože pivo i ta "dekorace" je tady jednoznačně nenahraditelná a že jsme těch míst navštívili. Škoda, že majitelé nepokračují v nabídce, od slečny za výčepem, která tam ale dle svých slov moc dlouho nepracovala, jsme zvěděli, že se tu prý krom piva nic prodávat nemůže.

Lukáš Hejlík v Pivovaru Bahno, Pardubice hlavní nádraží
« z 15 »

Nás hned napadalo, co všechno by tenhle prostor oživilo. Nejenom skleničky s masem či sýry, báječné pečivo. Ale proč ne také fúze s pardubickými highlighty, část výčepu by mohal zabrat třeba mašina nebo batchbrew od Bakla café (čímž by se konečně vyřešilo kafe na hlaváku), část pultu by mohl zaplnit pekař Optimista, nějaký pop-up by tu určitě zvládl i MedyChef a těch možností by byla hromada! Co myslíte?

  
  

Lukáš Hejlík

Gastromapa Lukáše Hejlíka Nezávislý gastrononický průvodce Gastromapa obsahuje přes tisíc tipů kam vyrazit na jídlo, kafe, sladký nebo pivo. Je volně ke stažení pro Android i iOS. Kniha 365 přináší 365 tipů, kam za gastronomií vyrazit na výlet. Někdy je lepší si trochu zajet, než se hodně spálit! Každý den na cestách! Každý den nový a nový podnik, který dokazuje, jak se gastronomická situace v Česku lepší! Každý den nová vlajka na Mapě! Ta vás na vašich cestách nenechá ve štychu!