16letý mladík měl skoro 1 promile…

Pardubice – Dne 2. 1. 2020 strážníci v Pardubicích řešili celkem 109 událostí – přes drobné krádeže, dopravní stížnosti i pomoci při pátrání po pohřešované osobě. Strážníci oznámili k opravě několik poškozených dopravních značek, odstranili jednu použitou stříkačku, odchytili jednu zatoulanou andulku nebo prověřili několik oznámení na osoby na ulici.

16letý mladík měl skoro 1 promile

Do problémů se dostal hned z kraje roku 16letý mladý muž. Ten si s 15letým kamarádem vyrazil do Tyršových sadů. Odpoledne spojené s konzumací alkoholu jim ukončila hlídka. Krom nepořádku v podobě poházených plastových lahví od piva strážníci také zjistili, že 16letý mladík je navíc na svůj věk již pěkně „upraven“, protože výsledek jeho dechové zkoušky ukázal téměř jedno promile alkoholu v dechu. Oba mladí muži byli potrestáni za nepořádek a opilého mladíka předali strážníci přivolanému zástupci rodiny a případ bude mít ještě pokračování na příslušné sociálním odboru.

Příkaz k zatčení si jej našel

Podivný muž v kapuci, který při spatření hlídkového vozu znervóznil a vyvinul snahu zmizet. To pochopitelně zaujalo naši hlídku, která hodinu po půlnoci v Milheimově ulici projela kolem. O ulici později už byl v laskavé péči strážníků. Ti vzápětí zjistili, že jde o muže, na kterého je vydán příkaz k zatčení. Vzápětí byl předán policistům.

Zmatená prochladlá žena

Ženu, která je zřejmě zmatená, oznámil na linku 156 všímavý kolemjdoucí v Husově ulici. Hlídka strážníků oznámení potvrdila. Šlo o 85letou a prochladlou ženu. Ta strážníkům uvedla, že je po závažné nemoci. Strážníci na místo přivolali záchrannou službu, která ženu odvezla do nemocnice.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •