Pardubické letní kino Pernštejn nabídne na novém místě projekci boat movie Do větru…

Pardubice – Projekce první české boat movie Do větru, která měla být úvodním snímkem 13. ročníku Pardubického letního kina Pernštejn, byla kvůli nepřízni počasí přeložena na první srpnový pátek, tedy 3. srpna 2018.

Nebude chybět ani filmová delegace zastoupená režisérkou a scénáristkou Sofií Šustkovou. „Byli jsme v Pardubicích moc spokojeni, když se tu uskutečnila pardubická premiéra našeho filmu během regionálních ozvěn Febiofestu," vyjádřila se režisérka a scénáristka Sofie Šustková, která natočila příběh tří mladých lidí odehrávající se během letní plavby kolem řeckých ostrovů.

Co je svoboda?

Neobvyklý milostný trojúhelník odehrávající se v atraktivním jachtařském prostředí na pozadí uprchlické krize zkoumal, co vlastně ještě je svoboda a co už může být jenom iluze. 

„Autorům filmu se v Pardubicích už při Febiofestu viditelně zalíbilo. A to natolik, že jako první z filmových delegací osobně uvedli své dílo nejen v rámci slavnostního zahájení celého festivalu, ale také jeho reprízu den poté. Na základě této velmi pozitivní zkušenosti jsme se rozhodli tvůrce pozvat také do Pardubického letního kina Pernštejn," upřesnil jeden z jeho provozovatelů Tomáš Drechsler.

Nové místo

Pardubické letní kino Pernštejn, které po celou dobu letních prázdnin už od roku 2006 promítá atraktivní domácí i zahraniční filmové snímky obyvatelům a návštěvníkům Pardubic zcela zdarma, se letos usídlilo na louce na pravém břehu Labe nedaleko mostu Pavla Wonky.

Začátek srpnových projekcí je v případě příznivého počasí po setmění, tedy od devíti hodin večer.

Zdroj a foto: CINEMA TIME, s.r.o.