Parkování u písníku Hrádek vyšlo draho…

PARDUBICE – Každoročně se projíždějící řidiči v horkých letních dnech kolem vodních ploch potýkají s problémovým průjezdem. Některé silnice se mění v parkoviště i v místech, která k parkování nejsou vhodná, i kde je zákaz parkování upraven dopravním značení a legislativou. Stejně tak je tomu i letos. 

Tento přestupek je každodenním rituálem mnoha řidičů u písníku Hrádek nedaleko Lázní Bohdaneč. Včera na stání na krajnici doplatila řidička osobního vozidla Renault Megane Scenic, která v 11:15 zaparkovala mezi obcemi Hrádek a Dolany. Jakmile se v 17:20 d vozidlu vrátila, zjistila, že celý bok je poškrábaný, což měl s největší pravděpodobností způsobit řidič, který se při průjezdu okolo na komunikaci nejspíš nevešel.

Viník je neznámý, řidička má nyní starosti nejen s poškozeným vozidlem ale i postihem za špatné parkování. Čelí totiž podezření ze spáchání přestupku v dopravě, neboť parkovala na nezpevněné krajnici v místě, kde je parkování svislou dopravní značkou zakázáno. Aby toho nebylo málo, v tomto úseku nezůstaly dva volné jízdní pruhy o šířce 6 metrů.

Pokud jste byli svědky této událeosti a víte kdo má poškození špatně zaparkovaného automobilu na svědomí, kontaktujte kolegy na čísle 974 566 254. Pakliže v těchto místech i vy necháváte svá vozidla, myslete na to, že tudy projíždí i vozidla IZS, kterým jde o vteřiny!

Policisté z obvodního oddělení i dopravní policisté místo v okolí písníkuHrádek monitorují, v uplynulých dnech tam byla přivolaná i odtahová služba a hlídky nezodpovědným řidičům udělily několik blokových pokut. Plánujete-li takto v dohledné době parkovat, počítejte s tím, že tím nešťastným řidičem ať už z důvodu odtahu, blokové pokuty či poškozením ze strany projíždějících vozidel, můžete být právě vy.

Zdroj: Policie ČR