Pardubické letiště „obrů nebe". Po Ruslanu přiletí i Mrija…

Dovolili jsme si tento "aprílový žertík". Zajímavostí je, že není pravdou pouze to plánované přistání letadla "Mrija" na Pardubickém Letišti. Ostatní pravda je. I Ten testovací let okolo Kyjeva…

Pardubice – Není novinkou již třetí uskutečněné přistání jednoho z největších strategických transportních letounů An-124 Ruslan na letišti v Pardubicích. Během týdne přiletí další „obr" – Antonov An-225 Mrija na delší testovací let.

Letiště Pardubice získalo začátkem února povolení Úřadu pro civilní letectví provozu pro přistávání letadel velkých rozměrů. Včera, tj.31. března 2020, přistál Ruslan, v kódu NATO „Condor" v Pardubicích již po třetí za dva týdny.

Pohled ze samotného Ruslanu An120-100 na Pardubice z úterního přistání…

Nyní přišla informace, že do týdne přiletí ještě větší Mrija, v kódu NATO „Cossack" (Kozák) – nejtěžší letadlo, jaké bylo kdy vyrobeno. Minulý týden (25. března 2020) absolvovala Mrija po roce a půl odstávky zkušební let okolo Kyjeva.

Antonov An-225 byl navržen pro přepravu sovětského raketoplánu Buran a částí nosné rakety Eněrgija nebo Proton. Vyvinut byl z typu Antonov An-124 a jediný vyrobený letoun byl dokončen v roce 1988. Je poháněn šesti dvouproudovými motory a je nejtěžším letadlem, jaké kdy bylo vyrobeno – jeho maximální vzletová hmotnost dosahuje 640 tun. / cs.wikipedia.org


Zdroj: Aprílová redakce Pardubice ŽIVĚ