Stovky roušek ze základní školy v Chocni slouží v LDN Rybitví…

Pardubický kraj – Roušky šije celé Česko a nejinak je tomu v Pardubickém kraji. Na základní škole Svatopluka Čecha už jich ušili tisíce. Celkem 300 kusů odvezl radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr do LDN Rybitví.

„Iniciativa paní ředitelky a pracovníků základní školy daleko překročila hranice města. Velice mne proto potěšila nabídka na distribuci roušek do jednoho z našich zařízení. Pro LDN Rybitví je to velmi významná pomoc. Moc děkuji nejen za toto zařízení, ale i za nemocnice v Ústí nad Orlicí a Litomyšli, kam byly roušky doručeny v předchozích dnech," sdělil radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Na základní škole v Chocni již ušili více jak dva tisíce roušek. Radost udělaly nejen V Chocni v domě sociální péče nebo v obchodech a v rodinách dětí, které navštěvují školu. Část obdržely tři oddělení Orlickoústecké nemocnice nebo nemocnice v Litomyšli. „Nyní budeme po dohodě šít do zásob pro potřeby Chocně," sdělila ředitelka školy Zdena Müllerová.

Do LDN v Rybitví už několik stovek ručně dělaných roušek dorazilo. Slouží zde nejen pro potřeby personálu, ale také klientů a pacientů, kteří tak mohou opustit pokoje. Spotřeba je velká a například o žehlení se stará recepční. Další roušky by uvítali.

„Jedná se opravdu o velký dar. Roušky jsou hlavní pomocí, neboť respirátory jsou nedostatkovým zbožím. V našem zařízení jsou pro zdravotnický personál, který pracujíce přímo s pacienty a klienty," sdělila ředitelka LDN Jana Tomšů.

Kromě roušek vezl v pondělí radní Ladislav Valtr dále 40 celoobličejových ochranných masek z dílny skupiny COVID19CZ s patronací ČVUT přímo do centrálního krizového skladu materiálu v Chrudim. Sloužit budou na infekčních odděleních Nemocnice Pardubického kraje a brzy přibudou další. Už minulý týden obdržela z této dobrovolnické iniciativy ZZS Pardubice 20 kusů těchto speciálních masek.

Zdroj a foto: Pardubický kraj