Pardubická mladší žačka Jana Horčičková šampionkou v sólovém krasobruslení…

Pardubice – Členka Krasobruslařského klubu Pardubice Jana Horčičková již podruhé opanovala mistrovství České republiky v sólovém krasobruslení, tentokrát v kategorii mladší žačky. „Naposledy slavila titul v roce 2020 na domácí půdě v Pardubicích, tehdy ještě v žačkách nejmladších," uvedl pro Pardubice Živě otec závodnice Michal Kováč a dodal, že ročník 2021 byl zrušený z důvodu koronavirové epidemie. 

Cesta k úspěchu? Dřina na trénincích

Cesta k úspěchu byla dlážděna desítkami tréninků na ledě i na suchu, ráno i večer, v hale i na venkovním pardubickém kluzišti. „Veškerá dřina vedla k povedené tříminutové volné jízdě, plné skoků, ladné choreografie a výborné techniky," sdělil Michal Kováč. 

Neméně podstatnou roli sehrála řada konzultací s trenérkou Olgou Petrementovou, u které pardubická krasobruslařka narozená v roce 2009 působí už několik let. 

Jana Horčičková, mistr ČR v krasobruslení z Pardubic
« z 3 »

Z šesti závodů pětkrát vítězství

Před samotným mistrovstvím se Jana Horčičková účastnila v sezoně 2021/2022 celkem šesti závodů, z toho pětkrát zvítězila a jednou byla druhá. „Dva týdny před šampionátem však došlo na obávané zranění paty, které se naštěstí podařilo s pomocí pardubických lékařů a fyzioterapeutů vyřešit," oddychl si otec krasobruslařky. Ta v den vítězné jízdy ještě úspěšně zabojovala s ranní nevolností a nervozitou a pak již excelovala před plnou tribunou diváků. A co dál? „Příprava na sezonu 2022/2023 a začátek náročného boje o zlatý hattrick," usmála se Jana Horčičková, která nezapomněla poděkovat všem, co měli podíl na jejím zatím největším úspěchu.

Shrnutí výsledků 2022

Jana Horčičková (ročník 2009, Krasobruslařský klub Pardubice)  

1. místo na Mistrovství ČR v Mariánských Lázních, 6. 3. 2022
1. místo v žebříčku Českého poháru pro sezonu 2021/2022 (nejvyšší soutěž Českého krasobruslařského svazu)

Jde o obhajobu titulu, protože v roce 2020 se Jana Horčičková umístila také na 1. příčce Mistrovství ČR v sólovém krasobruslení. V roce 2021 se šampionát kvůli koronaviru nekonal. 

skupina děti-a-trenéři Pardubice
« z 5 »

Kompletní umístění KK Pardubice na Mistrovství ČR 2022:

Nejmladší žačky
8. místo Klára Kindlová
12. místo Ellen Burdová
16. místo Michaela Mičjanová
17. místo Denisa Chmelová
24. místo Amy Jedličková

Nejmladší žáci
4. místo Marek Drahoš

Mladší žačky
1. místo Jana Horčičková
6. místo Terezie Rennerová
16. místo Lucie Páleníková 
20. místo Leontina Horčičková
21. místo Michala Maršíková

Žačky
2. místo Kateřina Hanušová
5. místo Amélie Emma Ceplová

Autor: Tomáš Dvořák