Krajský centrální sklad pojal již přes tisíc palet humanitární pomoci…

Česká Třebová – Velkokapacitní centrální sklad humanitární pomoci, který Pardubický kraj vytvořil v České Třebové, pojal již 1007 palet humanitárního materiálu z celého regionu. Tento materiál se podařilo zaevidovat, protřídit a zabalit podle kategorií tak, aby mohl být následně distribuován na Ukrajinu. Nejbližší svoz materiálu z regionu je naplánován na sobotu, další pak bude ve středu 23. března. Do té doby plánuje kraj pravidelné zásobovací konvoje přímo na Ukrajinu.

„Během tří provozních dnů se podařilo nashromáždit materiál na 1007 palet, které jsou protříděny, zaevidovány a pro snazší manipulaci na Ukrajině označeny popisky hned ve čtyřech jazycích. Ostatně o toto nás přímo žádali kolegové na Zakarpatí. V tuto chvíli jsme odvezli prozatím přes 400 palet materiálu a de facto každý den odjíždí minimálně jeden kamion. Dnes to byly dva a další dva připravujeme na zítřek," uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že na odvoz humanitární pomoci se bude jak soustředit i v příštích dnech.

„Domluvili jsme se Hasičských záchranným sborem Pardubického kraje a dobrovolnými hasiči, že tuto sobotu uskutečním další svoz a následně se budeme věnovat právě odvozu materiálu na Ukrajinu. Proto bychom další svozový den uskutečnili až ve středu 23. března," vysvětlil hejtman Netolický, který o tomto postupu informoval v rámci videokonference přes 100 připojených starostů z celého kraje.

Zdroj a ilustrační foto: Pardubický kraj