„Pardubice jsou hluboce zapsané v mém srdci," svěřila se herečka Bára Hrzánová

Pardubice – „Pardubice jsou hluboce zapsané v mém srdci," řekla známá herečka Bára Hrzánová, která se objevila v pondělí večer na GRAND Festivalu smíchu ve Východočeském divadle

„Toto divadlo je pro mou rodinu velmi důležité. Svou hereckou kariéru tu začínal můj táta Jiří Hrzán," konstatovala Bára Hrzánová. „Moje maminka pracovala v Pardubické nemocnici jako zdravotní sestra. Proto do Pardubic jezdím moc ráda," vysvětlila známá herečka.

Hrát v Pardubicích je radost

„Východočeské divadlo je navíc skutečný skvost. Hrát tady je opravdu radost, že to jde skoro samo," nechala se slyšet patronka soutěžního představení Činoherního studia Ústí nad Labem Americký bizon, která se pardubickému publiku svěřila i s tím, kdy se naposledy pobavila. 

„Snažím se bavit s sebou od rána do večera. To je pak život veselejší a barevnější. Moc to všem doporučuji," podotkla Bára Hrzánová, jež zároveň děkovala za každé nové ráno. 

Spíš radovat než nadávat

„Pořád se máme moc dobře. Možná jsme si toho dříve nevážili a myslím si, že je na čase to přehodnotit. Jak stále jako Češi na něco nadáváme, měli bychom se spíš radovat a věřit, že se budeme mít dobře ještě hodně dlouho," dodala spolužačka nynější dramaturgyně GRAND Festivalu smíchu Jany Uherové. „Když mi Jana volala, abych přijela na festival a stala se patronkou představení ústeckého divadla, ptala jsem se, kdo ho režíroval. Když mi řekla, že David Šiktanc, spontánně jsem vyhrkla: Jé, náš malý Davídek! Jeho maminka nás režírovala a Davídek se na nás chodil dívat. Je pravdou, že říct o dnes již dospělém muži malý Davídek svědčí o ženě, jakého je věku. Je to jeden z chlapců, které jsem uspávala, líbala na čelo a říkala pohádky na dobrou noc. Dalším takovým je třeba současný herec Jan Dolanský," uzavřela Bára Hrzánová.        

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Michal Klíma – Východočeské divadlo Pardubice