Oslava vysvědčení s alkoholem. Děti sbírali strážníci kolem čtvrté hodiny ráno

Pardubice – K oznámení na ležící bezvládnou postavu vyjeli strážníci před čtvrtou hodinou ráno na Wernerovo nábřeží. Našli tam na lavičce 18letou dívku, kterou probudili. Ta nadýchala 1,74 promile alkoholu v dechu a požádala hlídku o přivolání rodičů, protože sama uznala, že v tomto stavu domů nedojde. 

Přitom na vedlejší lavičce našli strážníci podobně zbořenou dívku, které bylo 17 let. I zde byla dechová zkouška pozitivní s výsledkem 1,96 promile. I zde strážníci volali na místo rodiče a případ předají sociálním pracovníkům. 

Tím se příděl opilých dětí ještě nevyčerpal. Hlídka v ulici Sladkovského o půl páté ráno nalezla 16letého chlapce. Hlídce nadýchal 1,77 promile a vzhledem k pokročilé téměř ranní hodině jej strážníci dopravili otci domů a krom dobrého rána mu oznámili, že syna a tento případ s ním ještě jednou probere sociální odbor magistrátu. 

Jízdní řády sundal z vývěsky pěstí

Jízdní řád se znelíbil 29letému muži na pardubickém sídlišti Karlovina. Pravda, v sobotu v šest hodin ráno autobusové spoje nejsou nejčetnější. Obvyklý postup vyjádření nespokojenosti v podobě brblání však muž nahradil ranou pěstí do vývěsky s organizérem příjezdu a odjezdu spojů. Zda trefil šestku nebo osmičku nevíme, ale nástěnka nevydržela. Muž pak místo čekání na spoj zvolil pěší přesun, ale ten mu po pár stech metrech přerušila přivolaná hlídka strážníků. V dechu změřená hodnota 1,74 promile alkoholu v dechu a následná dohoda s dispečerem dopravního podniku nakonec muži vynesla pokutu za poškození cizí věci, kterou uhradil. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice