Policie hledá svědky sobotního incidentu v Pardubicích

Pardubice – V sobotu, krátce před devátou večer, vyjíždělo hned několik policejních hlídek do Anenské ulice v Pardubicích, kde mělo docházet k potyčce několika osob. Po příjezdu policistů se na místě nacházelo asi 18 lidí, které se vzájemně fyzicky napadali.

Policistům se podařilo vyhrocenou situaci po chvíli uklidnit a obě skupiny od sebe rozdělit. Jeden z účastníků při potyčce utrpěl poranění v obličeji, se kterým byl převezen do nemocnice na ošetření. Tři osoby policisté na místě zajistili a převezli na policejní služebnu.

Policisté v současné době provádějí výslechy osob a další potřebné úkony, aby zjistili, co bylo motivem konfliktu a také co přesně se místě stalo. Tyto informace budou pro policisty klíčové pro finální stanovení právní kvalifikace.

Současně jsme v souvislosti s touto událostí na sociálních sítích zaznamenali určité výzvy a svolávání. Touto cestou bychom chtěli požádat aktéry o to, aby v této souvislosti již nedocházelo k další eskalaci konfliktu, násilí nebo jinému protiprávnímu jednání. Policie celou situaci nadále monitoruje.

Aktuálně činíme kroky, abychom se hned v pondělí sešli s dotčenými a dalšími kompetentními subjekty a mohli celou situaci co nejdříve vyřešit.

AKTUALIZACE

Policisté zahájili úkony v trestním řízení pro podezření z trestného činu výtržnictví. Po zjištění všech okolností události a vyslechnutí svědků není vyloučeno, že se právní kvalifikace změní nebo rozšíří.

Zároveň žádáme svědky, kteří by mohli přispět k řádnému objasnění incidentu a mají informace nebo videozáznamy, aby se obrátili na linku 158 a poskytli nám je.

Autor: mjr. Ing. Markéta Janovská – tisková mluvčí KŘP Pardubického kraje
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ
Zdroj: Policie ČR