Od 1. července se mění fungování odběrových míst…

KRAJ – Nemocnice Pardubického kraje zajistí odběry na Covid-19 v Pardubickém kraji i v červenci. Změní se však fungování a provozní doba odběrových míst. Obě drive-in odběrová místa nahradí odběrové místnosti. Změny dozná i provozní doba.

Počty provedených odběrů na stacionárních drive-in odběrových místech nadále klesají, a Nemocnice Pardubického kraje tak mění způsob jejich fungování a provozní dobu.

V Pardubicích se přesouvá odběrové místo do budovy č. 26, kde sídlí oddělení klinické mikrobiologie a kde se zároveň nacházejí laboratoře, které vzorky vyhodnocují. „Odběrové místo bude sloužit pro potřeby samoplátců a pacientů, které k odběru indikuje krajská hygienická stanice," vysvětluje ústavní epidemioložka Nemocnice Pardubického kraje Lucie Bareková. Pro pacienty se tak v důsledku změn znovu otevře parkoviště ve spodní části areálu. „Vzhledem k probíhající stavbě budovy nové psychiatrie však od příštího týdne nebude možné parkovat přímo u odběrového místa, prosíme proto pacienty, aby sledovali informační cedule a vůz zaparkovali třeba právě na spodním parkovišti, odkud je to k budově mikrobiologie kousek," dodává Lucie Bareková.

Odběrové místo v Litomyšli mění stejně jako Pardubice místo i provozní dobu. Nově jej pacienti a samoplátci najdou v budově B u vstupu do nemocnice u vrátnice. I zde se využije blízkost zázemí nemocničních laboratoří. Pracoviště bude v provozu dva dny v týdnu, v pondělí a ve čtvrtek, podrobnosti naleznete v tabulce níže.

Odběrné místoProvozní dobaPoznámka
Pardubická nemocnicepondělí   16–17 hod.
středa     16–17 hod.
budova č. 26určeno pro samoplátce a pacienty indikované krajskou hygienou
Litomyšlská nemocnicepondělí     8–10 hod.
čtvrtek      8–10 hod.
vrátnicezatím bez omezení

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje