NA VÍNO! – Pardubický festival skvělých vín…

Pardubice – V pátek 3. a v sobotu 4. července se v Automatických mlýnech v Pardubicích uskuteční z března přeložený první ročník festivalu NA VÍNO! V ikonickém areálu od architekta Josefa Gočára budeme ochutnával desítky vzorků výborných vín od 22 menších i větších vinařství. Chybět nebude skvělé jídlo, pivo, cider, zmrzlina, sladkosti a další delikatesy. Vše bude podtrženo zajímavými kulturními vystoupeními, každý najde to své. 

Program bude zahájen v pátek 3.7. v 18 hodin Magickým letním večerem s vínem, hudbou a filmem. Špičkovou náladu a atmosféru vytvoří kapela Polarita – Marek Lejhanec & Mika Ronos. Jakmile se setmí, přímo pod hvězdnou oblohou si pustíme skvělý film Ridleyho Scotta „Dobrý ročník" s vínem, Russellem Crowem a Marion Cotillard v hlavních rolích. Víno & pivo & jídlo k dispozici. Vstup na páteční program je zdarma. Uzavřenou součástí pátečního programu jsou řízené degustace vybraných vinařství ve vnitřních prostorech Mlýnů (pouze se vstupenkou a rezervací). 

V sobotu 4.7. od 11 hodin se už festival rozjede naplno. Více než 22 vinařství svými stánky obsadí celé Mlýny a víno doslova poteče proudem. Opět nebude chybět výborné jídlo a další pití – pivo Mordýř, pardubický cider a mošt od Zdrcenýho jablka, káva, Kunětická zmrzlina a další delikatesy. Kulturní program: ve 13 hodin hraje hity kapela Jetbeat CZ, od 15 hodin nás energií nabije skvělá parta z Čáslavi – Big S, v 16:30 nám pořádnou porci rock&blues dodá John Hayllor a vyvrcholením celého festivalu bude po 18 hodině letní koncert pardubické folkové legendy – skupiny Marien s Víťou Troníčkem. Pokud se kdykoliv během dne budete chtít projít, vemte láhev do ruky a zahrajte si naši hru, která vás provede po parádním parku Na Špici v těsném sousedství Automatických Mlýnů. 

Vstupné na sobotu je 100 Kč v předprodeji, 130 Kč na místě. Součástí vstupného je degustační sklenička, u vstupenek zakoupených v předprodeji naplněná vínem. Vzhledem k tomu, že stále platí určitá omezení COVID, vstupenek je k dispozici omezené množství. Pokud chcete přijít a mít jistotu, že se NA VÍNO! dostanete, neváhejte a vstupenky si kupte předem na www.na-vino.cz/vstupenky/

Zdroj a foto: Pardubické festivaly z.s.