Noční skákání před auta jako hra

Pardubice – V neděli v noci dostali někteří řidiči v centru města nevyžádanou dávku adrenalinu. Do vozovky totiž před projíždějící auta vstupoval mladík. V partě byli tři, ale jen jeden postrádal pud sebezáchovy a promenádování před projíždějícím auty v ulici 17. listopadu bral jako zábavu. Tedy do doby než se na místě objevili strážníci.

Dvacetiletému mladíkovi vysvětlili, že, byť je zachycen kamerami, není filmový superhrdina, takže případný střet s vozidlem nemá šanci vyhrát. Také ho upozornili na fakt, že i jako chodec je účastník silničního provozu a z toho pro něj plynnou jisté povinnosti. Aby si tuto osvětu dostatečně zapamatoval, tak v závěru padla ještě výchovná pokuta. Mladík pochopil, poděkoval, zaplatil a po chodníku se vydal domů.

Problémový host se dožadoval pomoci od strážníků, skončil na záchytce

Na tísňovou linku přijali strážníci žádost o pomoc. Zavolal si je muž, který měl obavu o svůj život, protože mu v baru vyhrožují nějací lidé. Během chvíle ale přijala stálá služba z toho samého baru stížnost na podnapilého zákazníka, který se jim dobývá do provozovny a je velmi agresivní. Naštvalo ho totiž, že mu kvůli jeho silné opilosti personál odmítl nalít další alkohol a doporučili mu, aby podnik opustil. A to nechtěl. Všemožně se snažil dostat zpátky do baru a myslel si, že mu pomůžou právě přivolaní strážníci. Jenže to nevyhodnotil správně.

Hlídka na místě od svědků zjistila, že jediný, kdo tam dělá problémy, je právě podnapilý host. V rámci svého opakovaného pokusu dostat se zpět do baru dokonce roztrhl triko jednomu zaměstnanci. Ani před strážníky se příliš nekrotil. Jednání neustále narušoval, byl vulgární a nakonec chtěl z místa utéci. To se mu ale s necelými dvěma promile nepovedlo. Následoval převoz na záchytku a po vystřízlivění i pokuta za hrubé jednání.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice