Náměstí ve Vysokém Mýtě už po dvanácté uvítá mezinárodní soutěž učňů Řemeslo/Skill

Orlickoústecko – Ve dnech 19. až 21. září poměří ve Vysokém Mýtě svoje síly, schopnosti, znalosti a nabyté zkušenosti učni stavebních oborů z České republiky a Slovenska v rámci mezinárodní soutěže simulující podmínky skutečné stavby domu.

V prostředí České republiky se v případě Řemeslo/Skill 2023 jedná o jedinou soutěžní přehlídku svého druhu, která svým unikátním konceptem propojuje jednotlivé učební obory při simulované stavbě domu. O popularitě již už dvanáctého ročníku Řemeslo/Skill také svědčí i enormní zájem učňů podílet se na soutěži. Tento ročník je registrovaných 68 soutěžících, kteří budou reprezentovat české i slovenské školy ve 34 dvoučlenných družstvech. Každoroční konání akce zároveň usiluje o zapojení veřejnosti, zejména žáků základních škol, kteří mají ve Vysokém Mýtě příležitost vyzkoušet si svoji zručnost, seznámit se s novými technologiemi v oblasti stavebnictví a lépe se rozhodnout při výběru střední školy. Velký zájem tak splňuje očekávání, která si od podobných akcí slibujeme," hodnotí radní Josef Kozel mezinárodní soutěž, ve které se před očima odborné komise a veřejnosti pokusí se zadanými úkoly práce postupně vypořádat učni v oborech zedník, montér suchých staveb, instalatér a truhlář.

S výběrem střední školy se během konání akce studentům pokusí napomoci také spolupořadatel soutěže, Střední škola stavební Vysoké Mýto, v jejíchž prostorách je pro studenty připraven další program. Během stavební přehlídky budou zároveň přítomni i zástupci odborných firem z oblastí stavby domů, rekonstrukce bytů, výběru stavebních materiálů, izolací, stavebních úprav v koupelně, včetně sanitární keramiky, vodovodních baterií, montáže sádrokartonů, zateplovacích systémů, rozvodů vody a odpadu.

Mezi spoluorganizátory akce patří Pardubický kraj, město Vysoké Mýto a Střední škola stavební Vysoké Mýto. Stavební soutěž zaštitují také odborové svazy a profesní cechy, jmenovitě Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Cech suché výstavby ČR. Tradičním podporovatelem soutěžní přehlídky je i společnost Heluz cihlářský průmysl v.o.s., která bude i v letošním roce prezentovat možnosti moderního vzdělávání mladých stavařů.

Veškeré informace o soutěži a jejím programu, participujících školách a partnerech lze dohledat na webových stránkách www.remesloskill.cz nebo sociálních sítích.

Autor: Michele Vojáček
Zdroj a foto: Pardubický kraj