Zastupitelé zrušili schválení dotace letnímu kinu

Pardubice – Pardubičtí zastupitelé na svém pondělním zasedání zrušili udělení dotace ve výši 300 000 korun Pardubickému letnímu kinu Rebel a to většinovým hlasováním. Důvodem je opakované nedodání bezdlužnosti ze strany provozovatele letního kina.

Na květnovém zasedání zastupitelé schválili poskytnutí dotace ve výši 300 000 korun pro zmíněné letní kino a hned z kraje června poslala radnice zástupci společnosti NO PROBLEM PROMOTION, a. s., která letní kino provozuje, návrh veřejnoprávní smlouvy o poskytnutí dotace. Současně s tím byla odeslána i žádost o doložení potvrzení finančního úřadu o bezdlužnosti žadatele o dotaci, jež je nutnou podmínkou pro uzavření veřejnoprávní smlouvy. 

„Bez těchto dokumentů není možné uzavřít smlouvu a zahájit vyplácení dotací," přiblížila situaci náměstkyně primátora pro kulturu Jiřina Klčová a dodala, že radnice zakladatele letního kina opakovaně urgovala a vyzývala k dodání bezdlužnosti. „Nejzazším termínem byl poslední srpen letošního roku, jenže potvrzení o bezdlužnosti se k nám ani k tomuto zmíněnému datu nedostalo, a to ani po opakovaných výzvách, a proto jsme byli nuceni přistoupit k tomuto řešení," uzavřela náměstkyně Klčová. 

Tato situace, kdy má současný provozovatel opakovaně problémy jak s financováním projektu, tak s dodáváním povinných dokumentů, však otevírá diskuzi o tom, jak zajistit bezproblémové fungování letního kina na území města, jaký zvolit případný nový model provozu a zajistit seriózního provozovatele. Protože město si příjemné a dobře fungující letní kino zcela jistě zaslouží.

Autor: Kristýna Vlasáková
Foto: archiv redakce Pardubice ŽIVĚ
Zdroj: Magistrát města Pardubice