Noc v baru skončila zlomeným nosem

Pardubice – Na tuhle návštěvu baru mladík jen tak nezapomene. Skončil totiž v nemocnici. Vše začalo necelou hodinu po páteční půlnoci.

Strážníci přijali oznámení na rvačku, která se odehrává na náměstí Republiky. Oznamovatel určil lehce oděného muže jako nejaktivnějšího účastníka potyčky. Nakonec se ale ukázalo, že nebyl agresorem, ale pouze se aktivně bránil. Mladíka (20) strážníci zastihli na třídě Míru. Celý obličej měl od krve a bylo zjevné, že má zlomený nos. Hlídka muži okamžitě poskytla první pomoc a na místo přivolala záchranku. Zraněný mladý muž byl převezen do nemocnice, kam jej strážníci doprovodili. Přeci jenom kombinace alkoholu, marihuany a vyplaveného adrenalinu u mladíka střídala nálady jak na běžícím pásu. Od bojovnosti až po melancholii. S ohledem na zranění, která mladík utržil, byl poučen o možnosti vše ohlásit na Policii ČR. Z nemocnice si zraněného syna odvezli rodiče, které strážníci vyrozuměli.  

O necelou hodinu později jsme telefonem budili další rodiče. Konkrétně matku, která si přijela vyzvednout svou patnáctiletou dceru. Strážníci ji nalezli nedaleko baru, který je mládeží vyhledáván. Dívka byla natolik opilá, že nezvládla ani silný výdech do alkoholtesteru. Strážníkům řekla, že se opila s fanoušky na hokejovém utkání a poté zapíjeli bronz. Doma to ale na ocenění ani na pochvalu nevypadá. Kromě nočního budíčku a nuceného výjezdu zákonného zástupce, bude mít událost ještě dohru na sociálce. 

Nepovedená výchova

Strážníci řeší nejrůznější případy, třeba i ty, kde si rodiče nevědí rady se svými potomky. Malým a teenagerům domluvíme, s těmi dospělými to bývá někdy komplikovanější. V neděli se na strážníky obrátil otec, kterého rozladil požadavek a následná reakce jeho syna (23). Pánové se sešli v restauraci a vzájemná konverzace u stolu neprobíhala podle jejich představ.

Syn chtěl půjčit peníze, otec odmítl, tak došlo na hlasitou výměnu názorů a šťouchnutí do staršího z dvojice. Pak už přišel na řadu ne zrovna vybíravý telefonát k nám na stanici a po příjezdu do restaurace už u stolu seděl pouze rozladěný otec. Strážníkům sdělil, že ho chování jeho vlastního potomka zaskočilo, a proto i při volání na tísňovou linku reagoval velmi podrážděně. Vše se vysvětlilo, syn byl pryč a zřejmě to na další společné pivo na nějakou dobu nevypadá. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice